تصاویر، جشن و شادمانی سوری ها از بازگشت امنیت کامل به شهر حلب

به گزارش مجله آزمون اول، مردم شهر حلب در شمال سوریه با اعلام دولت دمشق مبنی بر تسلط کامل ارتش بر همه مناطق شمال و غرب این شهر در خیابان ها به جشن و شادی پرداختند.

تصاویر، جشن و شادمانی سوری ها از بازگشت امنیت کامل به شهر حلب

به گزارش گروه بین الملل مجله آزمون اول، مردم شهر حلب سوریه شامگاه یکشنبه با اعلام خبر برقراری امنیت کامل در این شهر به خیابان ها آمده و به جشن و شادمانی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) ارتش سوریه با تسلط بر ده ها روستا و شهرک در شمال و غرب حلب و سرکوب کامل تروریست ها در آنجا امنیت را به این شهر بازگرداند.

گروه های تروریستی طی نُه سال گذشته شهر حلب را با بیش از ده تا بیست هزار گلوله خمپاره و راکت هدف گرفتند که با کشته شدن هزاران شهروند آن همراه بوده است.

تصاویر و فیلم های منتشر شده در رسانه های سوری شهروندان حلب را مسرور از پیروزی جدید دولت بر تروریست هایی که آنها را دست نشانده بیگانگان در سوریه می خوانند، نشان می دهد. زنان هلهله می کنند و یا از خوشحالی زیاد اشک می ریزند و جوانان سوت و کف می زنند و خلاص شدن شهرشان از تروریسم را جشن می گیرند.

ارتش سوریه روز یکشنبه و پس از آنکه کنترل آخرین پایگاه های تروریست ها در منطقه صالات اللیرمون در شمال حلب را به دست گرفت توانست امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

شبکه خبری الجزیره نیز در خبری تایید کرد که ارتش سوریه توانسته کنترل کامل شهر حلب را در دست بگیرد.

ارتش سوریه روز یکشنبه همچنین پیروز شد تمامی بخش های منطقه جمعیة الزهراء در غرب حلب را آزاد کند و پس از درگیری با تروریست های جبهة النصرة سیطره خود بر شهر حریتان در ریف حلب شاقتصادی را توسعه دهد.

از سوی دیگر پس از عقب نشینی تروریست های جبهة النصره از مناطق حیان، بیانون و تل مصبین در ریف حلب شاقتصادی، ارتش سوریه بدون درگیری این مناطق را آزادسازی کرد.

به گزارش شبکه المیادین تروریست ها در حال حاضر به منطقه داره عزه و عفرین در شمال غرب حلب عقب نشینی کردند.

ارتش سوریه روز جمعه نیز برای اولین بار از سال 2012 به طور کامل بر جاده حلب-دمشق تسلط یافته و امنیت کامل را به آنجا بازگردانده است.

بازپس گیری جاده بین المللی حلب به دمشق که با عبور از شهرهای مختلف سوریه از حلب در شمال تا دمشق و در ادامه به مرزهای اردن در جنوب سوریه می رسد، یک هدف اصلی دمشق از عملیات نظامی اخیر خود در استان های حلب و ادلب حاصل شده است.

حلب در استان حلب در شمال کشور سوریه و بزرگ ترین شهر و پایتخت اقتصادی این کشور است و بسیاری از صنایع در این استان واقع هستند. از همین رو بین این شهر و شهرهای دیگر سوریه جاده های مختلف بین المللی احداث شده است که از مهم ترین آنها جاده حلب به دمشق پایتخت سوریه است.

نیمی از شهر حلب از نیمه های سال 2012 میلادی به پایگاه تروریست ها مبدل شد و در سال 2016 این شهر از کنترل تروریست ها خارج شد و به دست حکومت سوریه بازگشت اما هنوز بقایای گروه های تروریستی در بخش هایی از شمال، غرب و جنوب این استان فعال هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 6541

به "تصاویر، جشن و شادمانی سوری ها از بازگشت امنیت کامل به شهر حلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، جشن و شادمانی سوری ها از بازگشت امنیت کامل به شهر حلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید