توریسم درمانی و مباحث ناباروری آنالیز می گردد

به گزارش مجله آزمون اول، به گزارش خبرنگاران، زهرا عزآبادی دبیر چهاردهمین سمپوزیوم و سمینار پرستاری و مامایی امروز در نشست خبری بیستمین جشنواره و کنگره بین المللی رویان گفت: 52 مقاله در مورد پرستاری و مامایی به دبیرخانه کنگره ارسال شده که 42 مقاله مرتبط بوده اند و قرار است 6 سخنرانی و 34 پوستر در مورد سلول های بنیادی و پرستاری ارائه گردد.

توریسم درمانی و مباحث ناباروری آنالیز می گردد

عزآبادی اظهارداشت: در سمینار پرستاری و مامایی موضوع حفظ باروری زنان در مقطع سوشیال و یافته های محققان مورد آنالیز قرار بگیرد؛ سال جاری بنا داریم در خصوص توریسم درمانی و مباحث ناباروری در این کنگره صحبت هایی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، بیستمین کنگره و جشنواره بین المللی رویان از امروز 6 تا 8 شهریور ماه در سالن همایش های رازی جشنواره علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است.

دکتر سمانه حسینی دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان در ادامه گفت: از 503 مقاله ای که به جشنواره رویان ارسال شده 176 مقاله مربوط به سلول های بنیادی بوده است که قرار است از این تعداد 110 مقاله در قالب پوستر و 7 مقاله در قالب سخنرانی در کنگره سلول بنیادی ارائه شوند.

وی با بیان اینکه سخنرانان این کنگره بین المللی از کشورهای بلژیک، نروژ، سوئیس، هلند و روسیه هستند، اعلام کرد: در این کنگره پیشرفت های اخیر در سلول های بنیادی پرتوان ارائه می گردد.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سلول های بنیادی رویان توضیح داد: سال جاری مقالات ارزشمندی از کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، اندونزی، هند، چین، هلند، اسپانیا، دانمارک، آلمان، نیجریه و عراق به دبیرخانه ارسال شده است.

حسینی گفت: با توجه به اهمیت مباحث ژنتیک و اپی ژنتیک در سلول های بنیادی، سال جاری نشست تخصصی با این مضمون با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: مهمترین هدف سلول های بنیادی و پزشکی نوین درمان بیماری های لاعلاج است که انتظار داریم در آینده ای نه چندان دور بتوانیم با روش هایی بیماری های لاعلاج را درمان کنیم.

حسینی تأکید کرد: در حال حاضر تحقیقاتی در استفاده از سلول های بنیادی و مهندسی بافت در حال اجرا است که امیدواریم نتایج آنها در فرآیند درمانی قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2784

به "توریسم درمانی و مباحث ناباروری آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توریسم درمانی و مباحث ناباروری آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید