جانسون تحت فشارها بخشی از طرحش را با اروپا به اشتراک گذاشت

به گزارش مجله آزمون اول، ایرنا نوشت: دولت انگلیس روز پنجشنبه تحت فشار افکار عمومی در داخل و خارج مجبور شد تا بخشی از طرح جدید این کشور درباره نحوه اجرای برگزیت را با اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارد.

جانسون تحت فشارها بخشی از طرحش را با اروپا به اشتراک گذاشت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

سخنگوی دولت انگلیس با اعلام این خبر گفت: طرح رسمی و مکتوب زمانی که انگلیس آمادگی داشته و اتحادیه اروپا مایل باشد تا به صورت سازنده این سند را بعنوان جایگزین طرح قبلی آنالیز کند، فارغ از مهلت های ساختگی، ارائه می گردد.

این سند محرمانه در حالی تحویل مقامات اروپایی شد که رئیس دوره ای اتحادیه اروپا دیروز هشدار داد انگلیس تنها 12 روز فرصت دارد تا طرح جدیدی را درباره نحوه اجرای برگزیت ارائه کند. آنتی رینی نخست وزیر فنلاند که کشورش در حال حاضر ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد طی اظهاراتی که در رسانه های روز پنجشنبه انگلیس بازتاب گسترده ای داشت ، گفت که با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه توافق نموده اند که دولت لندن بایستی طرح خود را تا انتها ماه جاری میلادی (سپتامبر) بصورت مکتوب ارائه کند در غیر اینصورت همه چیز تمام است.

او میخواهد تا دراین باره با دونالد توسک رئیس شورای اروپا مذاکره و بعنوان موضع رسمی اتحادیه اروپا اعلام کند اما هنوز اجماعی درباره معین ضرب الاجل جدید برای انگلیس در اتحادیه اروپا حاصل نشده است.

مانع اصلی پیش روی توافق برگزیت، مساله طرح پشتیبان مرز ایرلند است که انگلیس را ملزم می نماید به قوانین گمرکی و تجاری اتحادیه اروپا احترام گذارد تا از مسائل مرزی بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی جلوگیری گردد. با این حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و هواداران برگزیت سخت با هرگونه وابستگی به قوانین اتحادیه اروپا در دوره پسا برگزیت مخالف هستند.

جانسون پیشتر گفته بود که میخواهد از جایگزین طرح پشتیبان ایرلند شمالی در اجلاس مجمع سازمان ملل در نیویورک رونمایی کند. او تاکید دارد که این کشور در موعد 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا بدون هیچ اما و اگری و حتی ممکن است بدون توافق خارج گردد؛ اما به نظر می رسد طرف اروپایی هم کوشش می نماید تا فرصت مانور تبلیغاتی نخست وزیر انگلیس را محدود کند.

کمیسیون اروپا امروز خاطرنشان کرد اسناد جدیدی را از دولت انگلیس تحویل گرفته و مذاکرات فنی درباره برگزیت از سرگرفته خواهد شد. مینا آندریوا سخنگوی کمیسیون اروپا همچنین تایید کرد که مذاکرات در سطح سیاسی میان میشل بارنیه نماینده شورای اروپا در امور برگزیت و استفن بارکلی وزیر برگزیت انگلیس فردا برگزار می گردد.

بر اساس برنامه اعلام شده، انگلیس کمتر از 43 روز دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند. نخست وزیر انگلیس از سه شنبه هفته گذشته به مدت پنج هفته (14 اکتبر -22 مهر) تعطیل کرد تا دولت بتواند بدون مزاحمت قانون گذاران، برگزیت را اجرا کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2783

به "جانسون تحت فشارها بخشی از طرحش را با اروپا به اشتراک گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون تحت فشارها بخشی از طرحش را با اروپا به اشتراک گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید