خرید بدون کارت های بانکی مقدور می گردد؟

به گزارش مجله آزمون اول، خبرنگاران : رئیس اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: پرداخت به وسیله کدهای QR از سال آینده در کشور فراگیر می گردد.

خرید بدون کارت های بانکی مقدور می گردد؟

به گزارش مجله آزمون اول به نقل از صدا و سیما، داوود محمدبیگی گفت: سند کیف پول الکترونیکی تدوین شده است و امیدواریم تا اسفند 99 بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم.

رئیس اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی توضیح داد: این طرح یکی از مهم ترین اقدامات سال های اخیر برای نظام مند کردن صنعت پرداخت خرد بوده و در این طرح، هم دغدغه های رگولاتور پولی مورد توجه قرار گرفته و هم فضای کسب و کار برای بازیگران این حوزه شفاف شده است.

وی اضافه نمود: در این سند به فعالان این حوزه مهلت 6 ماهه ای داده شده تا خود را با ضوابط و الزامات این سند سازگار نمایند و برای پذیرش کیف پول سایر بازیگران آماده شوند.

این مقام بانک مرکزی ادامه داد: در گام نخست فقط فراهم کردن زیرساخت های لازم برای پذیرش کدهای QR تمامی شرکت ها به وسیله کیف پول تمام بازیگران این حوزه مد نظر است و در گام های بعدی تعامل پذیری، می توان نصب QR های یکپارچه و واحد را به انجام رساند.

محمدبیگی با اشاره به اینکه یکی از مزیت های اصلی کیف پول الکترونیکی سادگی و سهولت است گفت: تجربه کاربری ساده یکی از عواملی است که می تواند افراد را به استفاده از کیف پول الکترونیکی برای پرداخت خرد تشویق کند، زیرا با این روش می توانند بدون وارد کردن اطلاعات کارت و احتیاج به رمز پویا، مبلغ و رمز کیف پول را وارد نمایند و به سرعت پرداخت نمایند؛ ضمن اینکه با اجرای طرح ملی پذیرندگی جامع و یکپارچه پرداخت کیف پول الکترونیکی توسط بانک مرکزی احتمالاً از سال آینده شاهد فراگیر شدن شیوه جدید پرداخت به وسیله کد QR در فروشگاه ها و پایانه های فروش خواهیم بود. با این شیوه خریداران به وسیله اسکن کد QR و بدون احتیاج به کارت یا لمس دستگاه قادر به پرداخت هزینه خریدهای زیر 200 هزار تومان خواهند بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 18593

به "خرید بدون کارت های بانکی مقدور می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید بدون کارت های بانکی مقدور می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید