درخواست لیبی از چین برای تحقیق درباره فروش پهپاد به امارات

به گزارش مجله آزمون اول، دولت وفاق ملی لیبی از چین خواست تا درباره فروش پهپاد هایی به امارات که در حملات اخیر نیروهای حفتر به طرابلس مورد استفاده قرار گرفته اند، تحقیق کند.

درخواست لیبی از چین برای تحقیق درباره فروش پهپاد به امارات

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آزمون اول، وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج در بیانیه ای اظهار داشت که از چین درباره فروش پهپاد به امارات که در حمله به طرابلس مورد استفاده قرار می گیرد، درخواست تحقیق نموده است.

در این بیانیه آمده است که وزارت خارجه دولت لیبی نامه ای به کاردار سفارت چین ارائه و در آن درخواست نموده است که درباره فروش این پهپادها به امارات تحقیق کند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، کاردار سفارت چین نیز بر تمایل کشورش به عنوان عضو دائم شورای امنیت برای پیگیری پایبندی کشورها به قطعنامه های شورای امنیت و علاقه مندی چین برای تحکیم روابط با لیبی تأکید کرد.

وزارت خارجه لیبی همچنین آورده است که در نامه مذکور بر اهتمام به شروع رایزنی ها درباره پایبندی کشورها به قطعنامه های شورای و اینکه نقض این قطعنامه ها نقض منشور سازمان ملل است، اشاره شده است.

سپتامبر گذشته دولت وفاق ملی شکوائیه ای علیه امارات به شورای امنیت ارائه و آن را به حمایت از کوشش های مربوط به کودتا علیه دولت مشروع لیبی متهم کرد.

دولت وفاق ملی اواخر سپتامبر گذشته اظهار داشت که پهپادهای اماراتی در حمایت از نیروهای حفتر، اهداف غیرنظامی و حیاتی در شهر سرت واقع در 450 کیلومتری شرق طرابلس را بمباران کردند.

نیروهای حفتر از بیش از 6 ماه قبل حملات به طرابلس را با هدف تصرف این شهر شروع نموده اند اما با مقاومت شدید نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج روبرو شده و هنوز پیروز نشده اند به داخل شهر نفوذ نمایند.

از زمان سقوط معمر القذافی رهبر سابق لیبی در اواخر سال 2011، این کشور از دودستگی شدید در نهادهای دولتی در شرق و غرب رنج می برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست فائز السراج وجود دارد که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2868

به "درخواست لیبی از چین برای تحقیق درباره فروش پهپاد به امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست لیبی از چین برای تحقیق درباره فروش پهپاد به امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید