درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم منطقه کردستان عراق

به گزارش مجله آزمون اول، یک مقام مطلع از تشدید تنش ها و حتی درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم در منطقه کردستان عراق اطلاع داد.

درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم منطقه کردستان عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع مطلع سیاسی از شروع درگیری های سیاسی شدید میان دو حزب حاکم در منطقه کردستان و حتی درگیری مسلحانه میان هواداران آنها خبر دارد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه، توضیح داد: دو حزب کرد اتحادیه میهنی و دموکرات کردستان در منطقه کردستان، شاهد اختلافات عمیقی است تا جایی که در ناحیه ورتی واقع در رانیه و خلیفان، میان دو طرف، درگیری مسلحانه نیز روی داده است.

به گفته این منبع که خواست نامش فاش نشود، حزب بارزانی بشدت از رهبری سیاسی جدید حزب اتحادیه میهنی یعنی لاهور الشیخ جنگی و بافل طالبانی ناراضی است و حزب اتحادیه میهنی نیز خود را شاهد تک روی امنیتی و اقتصصادی حزب دموکرات در تمامی بخش ها و نهادهای منطقه کردستان می داند.

بر اساس این گزارش، رهبری اتحادیه میهنی کردستان، به همین دلیل کلیه نشست های اخیر و رایزنی با حزب دموکرات را تحریم نموده است. با توجه به اینکه هر دو حزب تا دندان مسلح هستند، هر از گاهی بر سر این اختلافات، درگیری های مسلحانه نیز روی می دهد.

وی افزود: رهبران سیاسی منطقه کردستان کوشش می نمایند تا خبر اختلافات آنها به دلیل بحران سیاسی جاری در پایتخت، به گوش بغداد نرسد تا مبادا بر روی منافع نمودها و به طور تعیین سهم آنها در کابینه جدید عراق تاثیر منفی بگذارد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 9934

به "درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم منطقه کردستان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری مسلحانه میان دو حزب حاکم منطقه کردستان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید