روایت زندگی بانوی عظیم اسلام برای نوجوانان در قالب یک کتاب

به گزارش مجله آزمون اول، کتاب فاطمه (س) تمام مراحل زندگی بانوی عظیم اسلام را از زمان تولد تا شهادت، با هدف آگاهی دادن به نوجوانان به رشته تحریر در آورده است.

روایت زندگی بانوی عظیم اسلام برای نوجوانان در قالب یک کتاب

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، کتاب فاطمه (س) نوشته فرزانه زنبقی است که از سوی نشر لک لک راهی بازار کتاب شده است. نویسنده در این کتاب تمام مراحل زندگی بانوی عظیم اسلام را از زمان تولد تا شهادت، با هدف مطلعی دادن به نوجوانان به رشته تحریر در آورده است.

پیش از تولد حضرت فاطمه (س) حضرت خدیجه سه دختر و دو پسر به دنیا آورده بود. زینب، رقیه، ام کلثوم، قاسم و عبدالله... قاسم و عبدالله، هر دو خیلی زود از دنیا رفتند و در خانه پیامبر (ص) فقط سه فرزند دختر و فرزند خوانده ای به نام علی زندگی می کردند: علی پسر ابوطالب

حضرت خدیجه، دختری دیگر به دنیا آورد که پیامبر (ص) او را فاطمه نامید و فاطمه (س) خانه پیامبر (ص) را پر از شور و شادی کرد. با به دنیا آمدن حضرت فاطمه (س) دشمنان پیامبر (ص) راضی شدند و زمزمه ها آغاز شد: این فرزندش هم دختر است. محمد، ابتر است، پسری ندارد که نسلش را ادامه دهد.

اما خداوند مهربان، نسل پیامبر (ص) را در فرزندش فاطمه قرار داده بود و به او نوید داد و سوره کوثر را بر او وحی فرمود تا همگان بدانند که فاطمه خیر کثیر است و نسل پیامبر (ص) و فرزندان فاطمه (س) آن قدر در دنیا زیاد می شوند که تا قیامت، نام پیامبر (ص) را زنده نگه می دارند.

در نگارش این کتاب از مهم ترین منابع دینی استفاده شده است.

در بخشی از کتاب فاطمه (س) می خوانیم:

از برقراری جلسه عقد مدتی گذشت؛ انتها، روزی عقیل، عموی حضرت علی (ع) و زنان پیامبر (ص) همراه علی (ع) نزد رسول خدا (ص) رفتند و از او خواستند که اجازه بدهد مراسم ازدواج برگزار گردد.

پیامبر اکرم (ص)، به حضرت علی (ع) فرمودند: منزلی آماده کن و فاطمه را به آن جا ببر.

علی (ع) پاسخ دادند: من خانه ای غیر از خانه حارثه بن نعمان سراغ ندارم. رسول خدا (ص) فرمودند: ما از حارثه خجالت می کشیم. تمام خانه های او را برای فقیران و مهاجرین گرفته ایم.

اما حارثه، وقتی از این موضوع مطلع شد، نزد پیامبر (ص) رفت و عرض کرد: ای رسول خدا! خودم و اموالم برای خدا و رسول اوست. به خدا سوگند! چیزی نزد من، محبوب تر از آن نیست که شما از من می گیرید و آن چه شما از من می گیرید، برای من دوست داشتنی تر از چیزی است که برایم باقی می گذارید.

علی (ع)، خانه را از حارثه تحویل گرفت و به آراستن آن پرداخت. مقداری شن در کف اتاق پهن کرد. چوبی در داخل اتاق نصب کرد که مشک و کوزه آب را به آن آویزان نمایند. چوب عظیمی را از یک طرف دیوار به سوی دیگر به عنوان جا لباسی نصب کرد. پوست گوسفندی هم روی شن کف اتاق پهن کرد و بالشی از لیف درخت خرما روی آن گذاشت و منتظر شد تا جهیزیه عروس را بیاورند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 15909

به "روایت زندگی بانوی عظیم اسلام برای نوجوانان در قالب یک کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت زندگی بانوی عظیم اسلام برای نوجوانان در قالب یک کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید