چهارمین مرحله آمارگیری از مسکن روستایی به خاتمه رسید

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین خانی شامگاه دوشنبه همزمان با اتمام چهارمین دوره طرح آمارگیری از مساکن روستایی در جمع خبرنگاران گفت: این دوره از آمارگیری با 68 نیرو در قالب 11 تیم به مدت یک ماه انجام گرفت که در این مدت 304 روستا تحت آنالیز نهاده شد.

چهارمین مرحله آمارگیری از مسکن روستایی به خاتمه رسید

وی مقاوم سازی 80 درصد مساکن روستایی و در شهرهای زیر 20 هزار نفر را هدف سال 1404 نام برد و اضافه نمود: از زمان اجرای طرح مقاوم سازی مساکن روستایی که از سال 84 تاکنون به اجرا در آمده است، 60 درصد مساکن روستایی را مقاوم سازی کردیم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه تمام کارهای آمارگیری به شکل دستی انجام شده است، توضیح داد: پیشنهاد ما هم انجام آمارگیری به روش الکترونیک بوده است که متاسفانه زیرساخت های آن آماده نبود.

وی با بیان اینکه نتایج این دوره از آمارگیری سال آینده منتشر خواهد شد، ادامه داد: به منظور مقاوم سازی خانه های روستایی وام های 25 میلیون تومانی با 5 درصد سود به خانوارهای روستایی در حالی اختصاص می یابد که طی 12 سال باید بازپرداخت گردد، هر چند این مبلغ وام در بحران اقتصادی کنونی جوابگو نیست اما مصوبه دولتی است.

خانی با اشاره به اینکه از سال 95 مصوب شد که به جای اختصاص تسهیلات وام برای مقاوم سازی پنج هزار و 800 خانه روستایی این رقم را به 12 هزار و 500 خانوار برسانیم، اضافه نمود: اختصاص وام برای شهرهای زیر 20 هزار نفر برای احداث مسکن اختصاص می یابد در صورتی که این شرط برای خانه های روستایی نیست و برای مقاوم سازی مسکن نیز این وام تخصیص می یابد.

بدنبال حذف کامل چادر نشینی در سرپل ذهاب هستیم

وی در ادامه با ارائه توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده برای زلزله زدگان سر پل ذهاب گفت: علاوه بر یاری های میلیاردی مردم برای زلزله زدگان، دولت نیز اعتبارات زیادی برای ساخت و سازهای مسکن برای مردم این منطقه تخصیص داد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشتر مردم منطقه سر پل ذهاب اجاره نشین بودند، ادامه داد: وام های بلاعوض پنج تا ده میلیون تومانی برای اجاره بها به مردم دادیم ضمن اینکه 7 هزار و 613 واحد مسکونی نیز احداث شد.

وی در خصوص انتشار عکس هایی مبنی بر اینکه هنوز افرادی در چادر زندگی می نمایند، گفت: متاسفانه برخی سعی در بزرگنمایی دارند و از سازه هایی که تاکنون انجام گرفته است اطلاع رسانی شفافی نمی نمایند و با انتشار عکس هایی سعی در تخریب اذهان عمومی دارند .

وی گفت: اگر در گذشته پا به این منطقه می گذاشتید بسیاری از افراد در چادر بودند اما امروز خداراشکر تعداد آنها بسیار کم شده است و با جای دادن در کانکس ها و تخصیص وام های بلاعوض برای اجاره بها و ساخت منزل تعداد آنها بسیار کم شده است ودر پی حذف کامل چادر نشین ها هستیم.

خانی با اظهار اینکه کار تعمیری خانه های ویران شده در سر پل ذهاب به اتمام رسیده است و 11 هزار و 625 واحدی تعمیری داشتیم، گفت: یک هزار و 331 دستگاه کانکس اعزام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چهارمین مرحله آمارگیری از مسکن روستایی به خاتمه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین مرحله آمارگیری از مسکن روستایی به خاتمه رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید