چه سوغاتی هایی را می توانیم از سفر به آگرا همراه ببریم؟

به گزارش مجله آزمون اول، کشور هند که یکی از کشورهای پر جمعیت دنیا به حساب می آید و در قاره آسیا نیز قرار گرفته، از جمله کشورهایی است که از نظر فرهنگی، هنری و حتی زبان رایج و محلی با کشور ایران اشتراکات زیادی دارد. این کشور که لقب کشور رنگ ها را از آن خود نموده، دارای شهرهای کوچک و بزرگ زیادی است که همه ساله با آغوش باز از گردشگران و علاقمندان استقبال به عمل می آورند، گردشگرانی که به شوق دیدن آثار تاریخی، طبیعی فرهنگی و مذهبی راهی شهرهای مختلف این کشور می شوند و دوست دارند که با این کشور آشنا شوند و دیدنی های آن را از نزدیک مشاهده نمایند. طبق آماری که در سال گذشته از آژانس های هواپیمایی کشور منتشر شد، میزان قابل ملاحظه ای از سفرهایی که از کشور ایران اجرا شده، به مقصد یکی از ده شهر پر آوازه کشور هند بود. از بین این شهرها، شهر آگرا یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای این کشور به حساب می آید، شهری که با داشتن جاذبه های متعدد توانسته که هر نوع سلیقه ای را پاسخ دهد. بدون شک، گردشگران پس از بازدید از قسمت های مختلف شهر به دنبال خرید بهترین سوغات آگرا هستند که بتوانند همیشه یاد و خاطره این شهر دیدنی را برای خود و دوستان نزدیکشان زنده نگه دارند. به همین دلیل، مراکز خرید و بازارهای محلی شهر آگرا به دنبال ارائه هرچه بهتر محصولات خود هستند، محصولاتی که الهام گرفته از فرهنگ، آداب و رسوم، صنایع دستی و محصولات کشاورزی هر شهر و دیاری هست. آگرا نیز از این قاعده مستثنی نیست و سعی داشته تا زیبایی ها و رنگ های خیره نماینده ای را که در شهر دیده می شوند، در قالب سوغاتی های نفیس بگنجاند و به کشورها و نقاط مختلف دنیا ارسال کند. این کالاها که از کنار بنای باشکوهی چون تاج محل که نماد عشق در دنیا است به دست دنیایان می رسند، زیبایی ها و فرهنگ خود را به آن ها ارزانی می نماید. اگر می خواهید با معروف ترین سوغات آگرا آشنا شوید و سبد خرید سوغات هایتان را در زمان سفر به این شهر رنگین تر نموده، تا پایان ما را همراهی کنید.

چه سوغاتی هایی را می توانیم از سفر به آگرا همراه ببریم؟

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

ماکت های کوچک

همانطور که در ابتدای نوشتار معروف ترین سوغات آگرا بیان شد، شهر آگرا دارای جاذبه های دیدنی و چشم نواز زیادی است که یکی از این جاذبه ها شهرت دنیای دارد. این جاذبه که به عنوان نماد عشق در دنیا شناخته می گردد، بنای تاج محل بوده که با زیبایی هرچه تمام تر چون مراوریدی در کنار رودخانه جاری در شهر آگرا می درخشد و تحسین تمام گردشگران را از آن خود نموده است. زیبایی بی حد و حصر و شگفت آور این بنا سبب شده تا اهالی شهر آگرا به این فکر بیفتند که این نماد خیره نماینده را به دنیایان بشناسانند و به همین دلیل، تصمیم گرفته اند تا ماکت های کوچکی از این جاذبه را با استفاده از سنگ های نیمه قیمتی و مرمرین طراحی نمایند و با یاری دریافت از رنگ های زیبا و همچنین سنگ هایی که دارای رنگ طبیعی و مشابه تاج محل هستند، نمونه های کوچک شده ای از این بنا را به عنوان یکی از بهترین سوغات آگرا بفروشند. این امر دارای چندین و چند اثر مثبت است، هم می تواند گردشگران را همیشه به یاد خاطرات خوش شهر آگرا بیاندازد و هم عزیزانی که این ماکت را به عنوان یکی از بهترین سوغات آگرا دریافت می نمایند را به وجد آورد که نمونه ای از معروف ترین عجایب هفتگانه دنیا را در اختیار دارند. به جرأت می توانیم بگویم که این سوغاتی قابلیت زینت بخشیدن به منازل شما را در بالاترین سطح ممکن دارد.

محصولاتی از چرم نفیس

معمولا در هر کشوری، شهری وجود دارد که به دلیل داشتن چرم های اصیل و مرغوب به شهرتی بین المللی رسیده است، به عنوان مثال شهر مشهد و تبریز در کشور خودمان توانسته اند تا بازار دنیا را تحت تأثیر نام خود قرار دهند. کشور هند نیز با داشتن چنین شهری توانسته که در بازار رقابت دنیای حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. شهر آگرا، همان شهری است که توانسته، این افتخار را نصیب کشور هند نموده است. شما در بازارهای این شهر فرصت این را دارید که از انواع محصولات چرمی موجود در بازار چون کیف، کفش، کمربند، کت، دست کش و لباس های چرمی بازدید به عمل آورید و بهترین نمونه ها را به عنوان معروف ترین سوغات آگرا تهیه کنید. اگر چه هر نقطه از شهر آگرا به عنوان یک مکان مالی جهت فروش محصولات چرمی شناخته می گردد، اما بازارهایی چون Sadar ،Munro Road و بازار کیناری Kiniari به عنوان مرکز اصیل فروش این سوغاتی به حساب می آید و بیشتر علاقمندان به چرم در این مکان ها به دنبال یافتن کالای مد نظر خود هستند. شما می توانید در هر کدام از مغاره های موجود در این مراکز خرید، بهترین محصولات چرمی را با قیمت مناسب خریدداری کنید و به عنوان یک یادگاری نفیس از شهر آگرا پیش خود نگه دارید. هر چند این بازارها همانطور که اشاره شد، همیشه مملو از گردشگران مشتاق به این محصولات بوده، اما بازارهایی چون Gangotri Emporium و Shilpagram نیز به عنوان یک دهکده صنایع دستی توانسته اند مشتریان خود را برای محصولات چرمی جذب نمایند. به هر جهت، اگر به این نوع محصولات علاقه دارید و دوست دارید یکی از بی نظیرترین نمونه های این محصول را خریداری کنید، به بازارهای معرفی شده در شهر آگرا سری بزنید.

محصولاتی از فلزهای قیمتی

در کنار محصولات چرمی شهر آگرا، محصولات تهیه شده از فلزات مرغوب این شهر نیز توانسته، جایگاهی شایسته را در بین بهترین سوغات آگرا به خود اختصاص دهد. این محصولات که جز صنایع دستی فلزی این شهر به شمار می آیند، از مواد اولیه ارزشمندی چون برنج، برنز و نقره تهیه می شوند و در قالب اشیایی چون گلدان، جعبه های تزئینی، بشقاب ها، مجسمه های نفیس و همچنین جام های زرین به فروش می رسند و با درخشش بی مثالی که دارند، چشم گردشگران را نور باران می نمایند و دل از آن ها می ربایند. کارگاه های ساخت و طراحی صنایع دستی فلزی در هر یک از خیابان های شهر آگرا دیده می شوند و گردشگران این امکان را دارند که مستقیم از این کارگاه ها خرید خود را انجام دهند. اما اگر قصد دارید که در میان مغازه های فروش این محصولات به گشت و گذار بپردازید و بعد کالای مدنظر خود به عنوان سوغاتی را انتخاب کنید، باید به مراکز خریدی چون بازار Sabar ،Gangotri Emporium و یا دهکده صنایع دستی Shilpagram مراجعه کنید تا به مقصود خود برسید. تصاویری که از این بازارها منتشر شده، به خوبی نشان می دهند که چه نمونه های زیبایی از محصولات فلزی در ویترین مغازه ها قرار داده شده اند. پس، برای انتخاب آن چیزی که می تواند یاد و خاطره شهر آگرا را برای شما زنده نگه دارد، کار سختی پیش رو ندارید.

محصولات مرمرین

سنگ ها زینتی همیشه بین اجسام قمیتی هواداران بیشماری را به خود اختصاص داده اند. انواع این سنگ ها در سرتاسر دنیا به کار گرفته می شوند و همگان سعی دارند که محصولی از این وسایل را تهیه نمایند تا به خانه هایشان زینت بخشد و زیبایی محل سکونتشان را ارتقا دهد. یکی از این سنگ های قیمتی که در کشور هند نیز به وفور یافت می گردد، سنگ مرمر است. از این سنگ در ساخت بناها و جاذبه های تاریخی گوناگون نیز استفاده شد. در شهر آگرا اما هنرمندان صنایع دستی، از این سنگ برای ظروف تزئینی چون جاسیگاری، جعبه جواهرات، گلدان، جا قلمی و مدل های کوچکی از جاذبه های این شهر را با یاری دریافت از این سنگ طراحی نموده اند و در بازارهای شهر قرار می دهند تا گردشگران با توجه به سلیقه خودشان و نیازی که دارند، یکی از این وسایل را خریداری نمایند و به عنوان معروف ترین سوغات آگرا به شهرهای خود ببرند. بدون شک، دیدن محصولاتی که با دقت و ظرافت بالا با بهره گیری از سنگ قیمتی مرمر ساخته شده اند، می تواند هر گردشگری را شیفته خود کند. البته که سو استفاده گران از این اشتیاق و علاقه بهره برداری های منفی نیز نموده و بعضی با استفاده از سنگ های قلابی که مشابه سنگ مرمر است، سعی دارند که بر سر گردشگران بی اطلاع کلاه بگذارند. پس اگر قصد دارید، یکی از این صنایع دستی مرمرین را به عنوان بهترین سوغات آگرا خریداری کنید، حتماً از یک فرد آگاه یاری بگیرید و از فروشگاه های مجاز خریدهای خود را انجام دهید.

فرش های نفیس و دست بافت

آخرین مورد از بهترین سوغات آگرا، فرش های نفیس و دست بافتی است که توسط قالیبافان چیره دست این منطقه بافته شده و در بازار فرش فروش های این شهر به فروش می رسد. این فرش ها که از طرح های چشم نواز الهام گرفته شده، چنان خوش رنگ و لعاب است که حتی اگر از این محصول خریداری نکنید، لذتی بی همتا نصیبتان می گردد. این فرش ها در کنار فرش های دست بافت ایرانی توجه تمام تاجران دنیای را به خود جلب نموده و همیشه تاجران فرش را مشتاق سرمایه گذاری در این زمینه نموده است. این فرش ها که در سایزها و طرح های مختلف عرضه می شوند، می توانند نشاط و حیاتی بی مانند را به رگ های زندگیتان تزریق و در تمام شادی ها و لحظات خاطره انگیزتان همراهیتان نمایند. شما می توانید در حوالی جاذبه پر آوازه تاج محل انواع و اقسام فرش فروشی های مشهور این شهر را مشاهده کنید و از خرید خود لذت ببرید، خریدی که بدون شک هم مقرون به صرفه است و هم کیفیت بالایی را داراست.

منبع: همگردی
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2696

به "چه سوغاتی هایی را می توانیم از سفر به آگرا همراه ببریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه سوغاتی هایی را می توانیم از سفر به آگرا همراه ببریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید