یونان نظارت های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان را گسترش می دهد

با توجه به یورش بی سابقه پناهندگان به جزایر یونان در روزهای اخیر دولت این کشور در نظر دارد نظارت های مرزی خود با همکاری اتحادیه اروپا و ناتو را گسترش دهد.

یونان نظارت های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان را گسترش می دهد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اوزنابروکر سایتونگ، بعد از هجوم صدها مهاجر از ترکیه به یونان در هفته گذشته دولت یونان اقدامات جدیدی را برای مقابله با این مسئله مد نظر قرار داده است.

شورای سیاست خارجی و دفاعی دولت یونان روز شنبه به همین دلیل از جمله تصمیم گرفت که نظارت های مرزی را گسترش دهد.

دولت جدید محافظه کار یونان به نخست وزیری کریاکوس میتسوتاکیس می خواهد بار شدید هجوم پناهندگان به جزایر یونان را کم کند. تنها در روز پنج شنبه بیش از 500 مهاجر جدید به جزیره لسبوس یونان آمدند که این بالاترین میزان هجوم پناهندگان در عرض یک روز از زمان اجرایی شدن توافق پناهندگان اتحادیه اروپا با ترکیه در سال 2016 بود. ظرفیت اردوگاه های پناهندگان در این جزیره یونان کاملا پر شده است. این اردوگاه ها تنها ظرفیت پذیرش 3 هزار پناهنده را داشتند در حالی که بیش از 10 هزار نفر به این جزیره یونان رفته اند.

به گزارش رسانه های یونان، باید نظارت های مرزی این کشور در همکاری با آژانس حفاظت از مرزهای اروپایی (فرانتکس)، سازمان های اروپایی و ناتو گسترش یابد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده همچنین باید روند بازگرداندن مهاجرانی که حق پناهندگی ندارند سریع تر انجام گردد. بر اساس توافق پناهندگان انجام گرفته بین ترکیه و اروپا پناهندگانی که در اتحادیه اروپا حق پناهندگی دریافت نکرده اند باید به ترکیه بازگردانده شوند.

طی روزهای اخیر جزیره لسبوس یونان شاهد هجوم کم سابقه پناهندگان بوده است. تنها حدود 13 قایق حامل پناهندگان در عرض یک ساعت از ترکیه به این جزیره یونان هجوم آوردند.

به گزارش ان تی وی آلمان بیش از 540 مهاجر روز پنج شنبه از ترکیه به جزیره لسبوس یونان هجوم آوردند. این هجوم پناهندگان در عرض یک روز بعد از انعقاد توافق پناهندگان اتحادیه اروپا با ترکیه در سال 2016 بی سابقه بوده است.

یک افسر گارد ساحلی یونان در این باره گفته است که ما روز پنج شنبه نوعی یورش و هجوم پناهندگان را تجربه کردیم که من نمی توانم بگویم چرا.

به این ترتیب هجوم بیش از 500 پناهنده در عرض تنها یک روز سازمان ها و مقامات یونانی را در برابر چالش جدیدی قرار داده است. محافل دیپلماتیک یونان از افزایش بی سابقه تعداد پناهندگان سخن گفته اند.

وزارت خارجه یونان سفیر ترکیه را فراخواند تا نارضایتی عمیق یونان نسبت به افزایش حضور پناهجویان در یونان را مطرح کند. وزیر خارجه یونان در این دیدار تعهدات و وظایف این کشور با توجه به توافق پناهندگانی که در سال 2016 بین طرفین منعقد شده است را به ترکیه یادآوری کرد.

یونان بر اساس توافق دوبلین اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر هجوم پناهندگان قرار گرفته است.

معاهده دوبلین پیش بینی می نماید که پناهندگان باید در کشوری درخواست پناهندگی نمایند که اولین بار به آن وارد شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 18 شهریور 1398 شناسه مطلب: 2224

به "یونان نظارت های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان را گسترش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان نظارت های مرزی برای مقابله با هجوم پناهندگان را گسترش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید