9 مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو

به گزارش مجله آزمون اول، رستوران های حلال در تورنتو

یکی از دغدغه های مسافران مسلمان در سفر به کشورهای دیگر پیدا کردن رستوران حلال است که غذاهایش را مطابق با موازین شرعی تهیه نموده باشد. در شهر تورنتو مسلمانان زیادی زندگی می نمایند و به همین دلیل هم این شهر را می توان بهشتی برای شکم گردی از نوع حلال دانست. در خیابان های و محله های مختلف تورنتو رستوران های حلال متعددی وجود دارند که مسافران می توانند با خیال راحت از منوی آن ها انتخاب نمایند. در این مطلب قصد داریم 9 مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو را به شما معرفی کنیم. بنابراین اگر قصد سفر به این شهر کانادایی را دارید می توانید برای غذا خوردن به یکی از این رستوران ها بروید. با خبرنگاران همراه باشید.

9 مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

1- رستوران The Dirty Bird Chicken+ Waffle

رستوران درتی برد چیکن یکی از بهترین رستوران حلال در تورنتو است و غذاهای کلاسیک آمریکایی را با حال و هوایی کانادایی ترکیب و به مشتریان ارائه می نماید. در این رستوران جوجه سوخاری برشته و ترد را می توانید روی وافل های برشته و تازه و همراه با سس ها و شهدهای مختلف سفارش بدهید. ترکیب وافل و جوجه سوخاری ترکیبی بی نظیر و خوشمزه است که می توانید در این رستوران آن را تجربه کنید. در این رستوران کلیه غذاها مطابق با موازین شرعی تهیه شده و هیچ گونه نوشیدنی الکی هم سرو نمی گردد. رستوران درتی برد چیکن در منطقه توریستی بازار کنسینگتون قرار گرفته و بعد از غذا خوردن می توانید چند ساعتی را در این محله گشت و گذار کنید. این رستوران دو شعبه در تورنتو دارد که می توانید برای غذا خوردن به آن ها مراجعه کنید:

79 Kensington Avenue

527 Bloor Street West

2- رستوران بامیان کباب | Bamiyan Kabob

رستوران بامیان کباب در واقع یک رستوران افغانی است و انواع کباب های خوشمزه و لذیذ را به مشتریان ارائه می نماید. آشپزی افغانستان اشتراکات زیادی با آشپزی ما ایرانی ها دارد و به همین دلیل مطمئنا از طعم غذاها و کباب هایش لذت خواهید برد. در این رستوران که یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو است می توانید انواع کباب های لذیذ، از کباب چوپان گرفته تا کباب چاپلی تند و اسپایسی را امتحان کنید. اکثر کباب ها همراه با برنج و سالاد و سبزی سرو می شوند و به عنوان دسر هم اغلب فرنی به مشتریان داده می گردد.

آدرس شعبات رستوران:

62 Overlea Boulevard

4205 Keele Street

3- رستوران برگرناتور | The Burgernator

اگر در تورنتو هستید و دلتان هوس یک همبرگر درست و حسابی و لذیذ نموده است می توانید به رستوران برگرناتور بروید و حسابی شکم چرانی کنید. برگرناتور یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو است و کلیه غذاهایش طبق موازین شرعی و حلال تهیه می گردد و هیچ گونه نوشیدنی الکی و حرام هم سرو نمی گردد. با این حال، طعم لذیذ برگرهای این رستوران باعث شده تا علاوه بر مسلمانان، مشتریان غیرمسلمان زیادی هم این رستوران را برای غذا خوردن انتخاب نمایند. این رستوران هم در کنسینگتون مارکت قرار گرفته و بعد از گشت و گذار در این منطقه و خرید می توانید برای غذا خوردن به این رستوران بیایید.

آدرس: 269 Augusta Avenue

4- رستوران حلال گایز | The Halal Guys

رستوران حلال گایز در واقع نام رستورانی زنجیره ای است که شعبه اصلی اش در شهر نیویورک است و یکی از پیشگامان غذای حلال آمریکایی محسوب می گردد. شعبه تورنتو این رستوران هم با غذاهای خوشمزه ای که دارد یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو به حساب می آید. کلیه غذاهای این رستوران بر طبق موازین شرعی و حلال تهیه می شوند و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم سرو نمی گردد. بنابراین مشتریان مسلمان می توانند با خیال راحت هرچه می خواهند در این رستوران سفارش بدهند و دلی از عزا در بیاورند. انواع غذاها با گوشت گاو، مرغ، انواع سالاد و فلافل و نوشیدنی های گوارا و دلچسب در منوی متنوع رستوران ارائه می گردد.

آدرس: 563 Yonge Street

5- رستوران پارامونت فاین فودز | Paramount Fine Foods

در مطلب معرفی بهترین رستوران های حلال در تورنتو جا دارد که به یکی از معروف ترین رستوران های ارائه نماینده شاورما هم اشاره ای داشته باشیم. رستوران پارامونت فاین فودز انواع غذاهای عربی و خاورمیانه ای مثل زعتر، شاورما، گوشت گریل شده و دسرهای مختلف مثل باقلوا و کنافه را به مشتریان ارائه می نماید. مدیر این رستوران، کارآفرینی لبنانی-کانادایی به نام محمد فقیح است که نه تنها رستوران های زنجیره ای موفقی را در سرتاسر کانادا افتتاح نموده، بلکه در زمینه امور خیریه و حمایت از قربانیان تروریسم هم نقش پررنگی دارد. به طور مثال، این فرد نیکوکار به خانواده های قربانیان حمله مسجد کبک در سال 2017 مبالغی پرداخت کرد و برای بیخانمان های تورنتو هم در طول زمستان سرد اقامتگاه و گرمخانه تهیه کرد. همه این عوامل در کنار طعم لذیذ و خوشمزه و کاملا حلالِ غذاهای رستوران کافی است تا در سفر به تورنتو برای غذا خوردن به این رستوران بروید. این رستوران 5 شعبه در سرتاسر تورنتو دارد:

253 Yonge Street

1250 Bay Street

165 E Liberty Street

85 Front Street East

1585 The Queensway

6- رستوران Gourmet Malaysia

این رستوران در زمینه ارائه غذاهای مالزی تخصص دارد و در مرکز تورنتو قرار گرفته است. اگر به غذاهای خوشمزه مالزی علاقه مندید می توانید این تجربه بی نظیر را در سفر به تورنتو داشته باشید. انواع غذاهای گوشتی و همین طور گزینه های گیاهی به روش اسلامی و کاملا حلال به مشتریان ارائه می گردد. حجم غذاهای این رستوران بسیار زیاد است و قیمتی مناسب و مقرون به صرفه دارند و مطمئنا با پرداخت مبلغی مالی می توانید حسابی شکم چرانی کنید و دلی از عزا دربیاورید.

آدرس: 4466 Sheppard Avenue East, #101

7- کریو گریل هاوس | Crave Grill House

اگر هوس استیک و غذاهای گوشتی نموده اید و دنبال یکی از بهترین رستوران های حلال در تورنتو هستید رستوران کریو گریل هاوس انتخابی ایده آل است. منوی این رستوران شامل انواع استیک، بره کباب، فیله مینیون، دنده کباب، انواع پاستا و غذاهای دریایی است و کلیه غذاها هم طبق موازین شرعی و اسلامی تهیه می گردد. استیک پپرکورن همراه با پوره سیب زمینی سرو می گردد که ترکیبی لذیذ و بی نظیر به وجود می آورد. کلیه غذاهای گوشتی طبق موازین شرعی و اسلامی تهیه شده اند و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم در این رستوران سرو نمی گردد. بنابراین اگر در تورنتو هستید و می خواهید با خیال راحت در یک رستوران انواع استیک و کباب را سفارش بدهید به کریو گریل هاوس بروید.

آدرس: 25 Woodbine Downs Boulevard, Unit 5

8- رستوران ساهان | Sahan Restaurant

این رستوران در زمینه ارائه غذاها و آشپزی سومالی تخصص دارد و کلیه غذاهایش به صورت شرعی و حلال تهیه و سرو می شوند. این رستوران توسط محمد جیرده تاسیس شده که این رستوران را وقف یاری به بی بضاعتان و فقرا نموده است. رستوران ساهان امروزه شهرت زیادی پیدا نموده و یکی از معروف ترین و بهترین رستوران های حلال در تورنتو به شمار می رود. در این رستوران می توانید انواع غذاهای سنتی سومالی و آفریقایی مثل کباب دنده بز، جوجه کباب، کینگ فیش و … را امتحان کنید. تمام منوی این رستوران کاملا حلال است و هیچ گونه نوشیدنی الکلی و حرام هم در این رستوران سرو نمی گردد.

9- رستوران ایرانی شهرزاد | Sheherzade Persian Grill

در آخر جا دارد به یکی از رستوران های ایرانی هم اشاره کنیم که با کیفیت بالای غذاهایش در بین بهترین رستوران های حلال در تورنتو واقع شده است. ایرانی های زیادی در نواحی شمالی تورنتو زندگی می نمایند و به همین دلیل در سفر به تورنتو احساس غربت و غریبی اصلا نخواهید کرد. رستوران ایرانی شهرزاد بهترین غذاهای ایرانی را به صورت کاملا حلال به مشتریان ارائه می نماید و می توانید تجربه خوشمزه ترین غذاهای ایرانی را درست در قلب تورنتو و کانادا داشته باشید. انواع کباب، آبگوشت و دیزی معروف ایرانی و انواع نان بربری و سنگک در این رستوران ارائه می گردد و شما را یاد خانه و وطن می اندازد.

آدرس: 422 College Street

منبع: hijabiglobetrotter.com

منبع: الی گشت
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2219

به "9 مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مورد از بهترین رستوران های حلال در تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید