آیا هند غول مالی بعدی است؟

به گزارش مجله آزمون اول، تحلیل گران معتقدند حال که چین با اوضاع آشفته مالی همراه شده است شاید، نوبت غول اقتصاد بعدی باشد که از خواب چند ساله بیدار گردد و اوضاع مالی را به دست بگیرد.

آیا هند غول مالی بعدی است؟

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ فوری از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش مجله آزمون اول به نقل از سنا، تحلیل گران معتقدند حال که چین با اوضاع آشفته مالی همراه شده است شاید، نوبت غول اقتصاد بعدی باشد که از خواب چند ساله بیدار گردد و اوضاع مالی را به دست بگیرد.

بر اساس این گزارش، بسیاری از صاحب نظران معتقدند نوبتی هم باشد نوبت، هند است که رهبری مالی دنیا را بر عهده بگیرد و به جای چین فعالیت کند.

بسیاری دیگر معتقدند باتوجه به اوضاع نا به سامان مالی چین، هند می تواند بیشترین نفع را از این اوضاع ببرد و از فرصت ها استفاده کند.

هند، هم در این میان توانایی خود را در رهبری مالی دنیا اعلام نموده است. پرسرعت، پرسرعت، آهسته، آهسته این فرم فیزیکال مالی در هند است.

اقتصاد این کشور به اصلاحات زیادی احتیاج دارد و نخست وزیر این کشور ، نارندرا مودی، تنها کسی است که می تواند این اصلاحات را درکشور پیاده کند.

افت بسیار شدید بازارها در چین و همچنین کاهش شاخص ها در بازارهای دنیای و نظریات متفاوت در خصوص اینکه یک بازار دیگر در آسیا می تواند جای چین را در کنترل مالی دنیا بگیرد، تمام تمرکز اقتصاددانان دنیا را به این سو می برد که آیا هند می تواند به درستی یک جایگزین مناسب برای چین باشد؟

به بیان دیگر، آیا هند قدرت کافی را دارد تا اوضاع مالی دنیا را آرام کند؟

نخست وزیر هند در فصل پاییز سفری رسمی به بریتانیا خواهد داشت تا برای همکاری های بیشتر میان این دو کشور در صنایع پتروشیمی، فلزات گرانبها، سنگ، جواهرآلات، مواد معدنی و شیمیایی که به عنوان رویای هندوستان معروف هستند، به بحث و گفت و گو بنشیند.

بسیاری معتقدند که اگر نخست وزیر این کشور در اجرای اصلاحات مالی پیروز گردد کشور هند در دو دهه آینده می تواند نقش مالی چین را ایفا نماید.

مردی که در سال گذشته با رأی میلیون ها هندی برای نخست وزیری انتخاب شد اعتراف نموده است که هم اکنون زمان مناسبی برای تغییرات در زمینه مالی است.

بوروکراسی ناتوان، پروژه های زیربنایی ناتمام، مجلسی درگیر با مسائل سیاسی و جانبی و سیستم مالیاتی پیچیده، مسائل عدیده ای است که اقتصاد هند با آن درگیر است. اما پس از گذشت یک سال از انتخابات هنوز اقدامی از جانب نخست وزیر این کشور دیده نشده و به نظر می رسد تمام وعده و وعیدها برای انتخابات بوده است ولاغیر و تمام بحث های مالیاتی هنوز در گیر و داد راهروهای مجلس این کشور در راستا تصویب است.

فصل گذشته در مجلس این کشور که به فصل مونسون(فصل باران های زیاد و سیل آسا در هند) معروف بوده است، موجب شد هیچ پیشرفتی در تصویب اقدامات اصلاحی نخست وزیر این کشور به انجام نرسد، به این دلیل که مجلس در تعطیلات نسبی به سر برده است.

گورچاران داس، مدیر عامل نمایندگی شرکت پروکتر اند گمبل در هند در خصوص اقتصاد هند اعلام داشته است: هند برای سرمایه گذاری هنوز کشوری پیچیده است.

اگر گفته های وی درست باشد، سرمایه های خارجی برای ورود به این کشور راستا پیچیده و دشواری خواهند داشت.

طی مصاحبه ای با وزیر اقتصاد کشور هند، آرون جیتلی، یکی از مهره های کلیدی در کابینه مودی، در خصوص نقدها مالی که به دولت این کشور وارد است شرحاتی داده شد.

وی گفت: دولت در خصوص راستاهای توسعه مالی کشور بسیار شفاف است. نخست وزیر این کشور راستا خود را برای اصلاحات مالی و توسعه ادامه می دهد هر چند این اقدمات با کندی پیش می رود اما نتیجه در نهایت نمایان خواهد شد.

به بانک ها توصیه شده که بیشتر به بخش خصوصی اجازه مشارکت دهند و با بخش خصوصی همکاری های بیشتری داشته باشند. امکان سرمایه گذاری در صنایع بیمه و املاک و مستغلات راحت تر صورت بگیرد و مراحل اداری برای سرمایه گذاری تسهیل شده و زمان رسیدن به هدف کمتر باشد.

وی ادامه داد:تغییرات در حال اعمال است و زیربنای مالی هند هنوز با ایده آل ها تفاوت دارد.

وی افزود: وقتی اقتصاد چین با اندک تغییرات و نوساناتی رو به رو می گردد بازارهای دنیای عکس العمل خاصی نشان نمی دهند اما وقتی این تغییرات به بازار پول این کشور سرایت می نماید تغییرات در بازارهای دنیای شروع می گردد و به این ترتیب وقتی بازارهای دنیای با نوسان ناشی از چین رو به رو می شوند تأثیر این نوسانات مثل بیماری به بقیه بازارها نیز سرایت می نماید.

آمار نشان می دهد که هند در واردات نفت و دیگر کالاهای اساسی در شرایط مناسبی واقع شده است.

وزیر اقتصاد این کشور در این خصوص شرح داد: هنگامی که قیمت نفت و دیگر کالاهای اساسی با فرایند نزولی همراه می گردد واردات برای هند بسیار پربازده خواهد بود.

وی ادامه داد: چالش های سیاسی برای هند یک موقعیت مناسب قلمداد می گردد تا بتوانیم اصلاحات مالی را سریعتر به انتها برسانیم و با این روش بتوانیم سرمایه گذاران دنیای را جذب نموده و توانایی خود را در زمینه مالی نشان دهیم .

با جمعیتی بالغ بر 1.2 میلیارد که به طور تقریبی سریعتر از چین حرکت می نماید بعضی معتقدند که هند تا سال 2020 میلادی طبقه متوسط بیشتری در دنیا خواهد داشت و افزایش طبقه متوسط، منجر به مصرف بیشتر و به این ترتیب واردات بشتر از بریتانیا و دیگر کشورها خواهد شد.

آمباریش میترا، اقتصاددان برجسته و تاجر قدیمی در هند در این خصوص گفت: قدرت خرید طبقه متوسط رو به افزایش است. بسیاری از مردم دیگر برای خرید به کشورهای خارجی سفر نمی نمایند به این دلیل که تمام برندهای خارجی در هند نیز شعبه دارند. به این ترتیب چرخه مصرفی در داخل هند به گردش می افتد و این خبر بسیار خوبی برای کشور است.

اگر کوشش دولت برای اصلاحات مالی و توسعه زیربناهای کشور پیروزیت آمیز باشد رشد صنایع تکنولوژی و موبایل می تواند تأثیر زیادی در اقتصاد این کشور داشته باشد.

آمباریش میترا در این خصوص افزود: صنایع تکنولوژی و موبایل یکی از فاکتورهای اصلی رشد مالی در هند است. افزایش روزافزون نسل منطبق با تکنولوژی و همچنین رشد آگاهی های تکنولوژیک و ارتباطی در میان مردم موجب شده است که اینترنت های نسل 3Gو 4G در کشور هواداران زیادی داشته باشد و هند به عنوان یکی از کشورهای تکنولوژیک در دنیا بتواند در این میان حرفی برای گفتن داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 5279

به "آیا هند غول مالی بعدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هند غول مالی بعدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید