اتریش خواهان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد

به گزارش مجله آزمون اول، صدر اعظم اتریش عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را یک تخیل دیپلماتیک و غیر ممکن دانسته و خواهان توقف مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شد.

اتریش خواهان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آزمون اول به نقل از نشریه دی سایت، بر اساس ارزیابی کریستین کرن، صدر اعظم اتریش اتحادیه اروپا باید سرانجام مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را مد نظر قرار دهد.

وی اضافه نمود: عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا برای سال ها و نه دهه ها یک امر غیر ممکن است و از این رو تنها یک تخیل دیپلماتیک است.

صدر اعظم اتریش گفت که این مسئله در نشست آینده اتحادیه اروپا در 16 سپتامبر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی از دلایل اصلی این اظهار نظر خود را بخصوص استانداردهای دموکراسی در ترکیه دانست که به اندازه کافی برای توجیه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا کفایت نمی کند. همچنین اقتصاد ترکیه از میانگین اروپایی بسیار فاصله دارد.

صدر اعظم اتریش همچنین توضیح داد که خشم دولت ترکیه نباید اتحادیه اروپا را بترساند. ما در برابر ترکیه نقش خواستگار را نداریم. از نظر مالی اتحادیه اروپا دست بالا را دارد و ترکیه به این اتحادیه وابسته است.

وی در عین حال گفت: همزمان دولت ترکیه در مسائل سیاست امنیتی و سیاست های مربوط به یکپارچه سازی و از جمله در مبارزه با تروریسم داعش یک شریک مهم برای ما است.

اتحادیه اروپا و ترکیه از سال 2005 درباره عضویت این کشور در اتحادیه اروپا با هم مذاکره می نمایند. به دلیل واکنش های سرکوبگرانه اردوغان علیه مظنونین کودتا بعد از کودتای نافرجام 15 جولای در این کشور بسیاری سیاستمداران اروپایی در هفته های اخیر این مذاکرات را زیر سوال برده اند.

بخصوص بحث ها در ترکیه برای اجرای مجدد مجازات اعدام نگرانی هایی را در اتحادیه اروپا ایجاد نموده است. بسیاری سیاستمداران اروپایی اجرای مجدد مجازات اعدام را به مفهوم سرانجام مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ارزیابی نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 6318

به "اتریش خواهان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتریش خواهان توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید