الرای مدعی شد: اروپا به دنبال برگزاری مذاکراتی میان ایران و آمریکا در کویت است

به گزارش مجله آزمون اول، ایسنا نوشت: روزنامه الرای کویت مدعی شد که کشورهای اروپایی طرف برجام برای برگزاری مذاکراتی میان ایران و آمریکا در کویت کوشش می نمایند.

الرای مدعی شد: اروپا به دنبال برگزاری مذاکراتی میان ایران و آمریکا در کویت است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

روزنامه الرای کویت به نقل از منابع مطلع در این باره می نویسد: کشورهای اروپایی طرف برجام در کوشش اند مذاکراتی را میان تهران و واشنگتن در کویت برگزار نمایند تا دو طرف بتوانند درباره اختلافاتشان بر سر توافق هسته ای و سایر موضوعات با یکدیگر به گفت وگو بپردازند.

بنابر ادعای این روزنامه، قدرت های اروپایی به طور جدی برای انجام چنین مذاکراتی میان ایران و آمریکا با هدف کاهش تنش ها بین دو کشور و برقراری کانال گفت وگو میان تهران و واشنگتن کوشش می نمایند. الرای مدعی است که این کشورها باتوجه به رایزنی های جداگانه ای که اخیرا با تهران و واشنگتن داشته اند، معتقدند که شانس برگزاری چنین مذاکراتی وجود دارد.

این منابع مطلع همچنین گفته اند که با این حال، پیشنهاد انجام مذاکره میان ایران و آمریکا کماکان با مخالفت هایی از سوی کشورهای منطقه روبرو است اما آنها نامی از این کشورها نبرده اند.

الرای در ادامه گزارش خود به نقل از این منابع اطلاعاتی از آنها فاش ننموده، می نویسد: قدرت های اروپایی به سختی کوشش می نمایند تا بر این مخالفت ها غلبه نمایند و بر اهمیت انجام چنین رایزنی هایی در کویت تاکید دارند.

این روزنامه ادامه می دهد: برای دستورکار این مذاکرات احتمالی هیچ تصمیمی وجود ندارد و درباره سطح نمایندگان حاضر در این مذاکرات هم حرفی به میان نیامده و در واقع تنها کوششی برای ایجاد روزنه ای در دیوار بی اعتمادی موجود میان آمریکا و ایران است.

این ادعای روزنامه کویتی در حالی است که مسئولان کشورمان تاکنون بارها تاکید نموده اند که مذاکره با آمریکا با شرایط کنونی و وجود بدعهدی ها و خصومت های پی درپی طرف آمریکایی ممکن نیست. ایران تاکید نموده در صورت بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم های ظالمانه، این کشور می تواند به میز مذاکرات 4+1 بازگردد.

تنش ها میان ایران و آمریکا به ویژه در طول بیش از یک سال گذشته و در پی خروج یک جانبه آمریکا از برجام، بازگرداند تحریم ها علیه تهران و تقویت حضور نظامی آمریکا در منطقه افزایش یافته است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2637

به "الرای مدعی شد: اروپا به دنبال برگزاری مذاکراتی میان ایران و آمریکا در کویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الرای مدعی شد: اروپا به دنبال برگزاری مذاکراتی میان ایران و آمریکا در کویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید