تاثیر مستقیم تعرفه تجاری 15 درصدی دولت ترامپ روی واردات چین ، قیمت اپل واچ و ایرپاد بالا می رود؟

به گزارش مجله آزمون اول، رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ تعرفه های تجاری جدیدی علیه چین وضع نموده که به طور مستقیم محصوات اپل مثل اپل واچ و ایرپاد را تحت تاثیر قرار می دهد.

تاثیر مستقیم تعرفه تجاری 15 درصدی دولت ترامپ روی واردات چین ، قیمت اپل واچ و ایرپاد بالا می رود؟

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اپل علام نموده است آیفون تا دسامبر تحت تأثیر تعرفه ها قرار نمی گیرد.به طور کلی در حال حاضر تعیین نیست که اپل تعرفه را جذب می نماید یا آن را به مصرف کنندگان منتقل می نماید و این باعث می گردد این محصولات گران تر شوند. نظرت تحلیلگران نیز در این خصوص متفاوتند.

بازار فروش گجت های پوشیدنی مانند اپل واچ و ایرپاد به طور فزاینده ای افزایش یافته است و این موضوع برای شرکت اپل نیز حائز امیت بسزایی است زیرا فروش این دسته از محصولات فروش ایرپد و سایر محصولات اپل را تحت تاثیر قرار داده است.آخرین دوره تعرفه های دولت ترامپ روی کالاهای چینی و کالاهایی که از چین وارد شده اند از روز گذشته وارد عمل شد و بعضی از محبوب ترین محصولات اپل را تحت تأثیر قرار داد.

به گفته بلومبرگ ، افزایش 15 درصدی واردات چین بر محصولات اپل ماننداپل واچ، ایرپاد و هوم پاد تاثیر می گذارد و حتی بعضی مدل های هدفون Beats نیز تأثیر خواهند گرفت. حتی بخش قطعات و تعمیرات آی مک نیز از این شرایط تاثیر می گیرد.پس انتظار می رود اپل در ماه سپتامبر اولین مدل جدید گوشی های هوشمند خود را تحت تاثیر تعرفه ها قرار ندهد. بیشتر زنجیره تأمین اپل در چین مستقر است ، از جمله امکاناتی که توسط گروه فناوریفاکسکان تکنولوژی ، شریک اصلی آیفون اداره می گردد.

هنوز تعیین نیست که اپل تعرفه ها را چگونه پاسخ می دهد اما بعضی معتقدند محصولات اپل گران تر می شوند. مدتی پیش تیم کوک ، مدیرعامل اپل نگرانی هایی را در خصوص اینکه چگونه تعرفه ها می تواند بر محصولات شرکت وی اثرات منفی بگذارد در تبادل نظر با ترامپ مطرح نموده بود.

افزایش 15 درصدی واردات چین نشان دهنده آخرین هیزم در جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین است که از سال گذشته ادامه دارد. در پی تصمیم چین مبنی بر اعلام تعرفه 75 میلیارد دلاری محصولات آمریکایی آمریکا نیز نرخ تعرفه محصولات چینی را در 23 اوت 5٪ افزایش داد.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2491

به "تاثیر مستقیم تعرفه تجاری 15 درصدی دولت ترامپ روی واردات چین ، قیمت اپل واچ و ایرپاد بالا می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مستقیم تعرفه تجاری 15 درصدی دولت ترامپ روی واردات چین ، قیمت اپل واچ و ایرپاد بالا می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید