تصاویر ، فیلم دیدن از پنجره عقبی ، نمایش خلاقانه فیلم برای همسایه ها در برلین

به گزارش مجله آزمون اول، گروهی در برلین، پروژه نمایش فیلم در حیاط خانه ها را به راه انداخته اند. در شرایطی که سینماها به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل هستند، این شیوه ای برای زنده نگه داشتن روحیه زندگی و امید در این شهر به حساب می آید.

تصاویر ، فیلم دیدن از پنجره عقبی ، نمایش خلاقانه فیلم برای همسایه ها در برلین

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش مجله آزمون اول به نقل از گاردین، فیلم ها به صورت رایگان در اختیار اجرانمایندگان پروژه ویندوفلیکس Windowflicks قرار می گیرد که به عنوان سمبلی از همبستگی و حمایت از صنعت در معرض خطر سینمای هنری شناخته شده اند.

این پروژه خلاقانه نمایش فیلم در برلین توانسته است با ابزار سینما، مردم را در دوره قرنطینه در حالی که در خانه هایشان هستند، دور هم جمع کند. آن ها فیلم را روی دیوار یک ساختمان پخش می نمایند به طوری که تمام ساکنان یک بلوک بتوانند راحت تماشا نمایند.

در این پروژه، قبل از فیلم، پاپ کورن رایگان میان ساکنان ساختمان ها توزیع می گردد.

یکی از اعضای این پروژه در وان کوچک حمام نشسته است تا تجهیزات نمایش فیلم را آماده کند. تجهیزات صوتی باید طوری قرار داده گردد که همسایه ها، صدای فیلم را از پنجره ها و بالکن خانه هایشان بشنوند.

شرکت تجهیزات نوری و معماری متاگری پشت این طرح است. اولاف کارکهوف، مدیرعامل این شرکت می گوید: قصد ما این بود که نشان دهیم مردم مجبور نیستند پشت تلویزیون هایشان در خانه هایشان حبس شوند. می توانند پنجره هایشان را باز نمایند و با همسایه هایشان چیزی تماشا نمایند.

اهالی برلین می توانند با ارسال ایمیل از برگزارنمایندگان پروژه بخواهند برای آن ها هم فیلم پخش نمایند، به این شرط که در آپارتمانی زندگی نمایند که دست کم 20 آپارتمان دیگر هم با آن ها، رو به یک دیوار سفید عظیم مشترک باشند.

این پروژه حمایت ویم وندرس، یکی از پرکارترین سینماگران آلمانی را هم جلب نموده است. او نه تنها برای نمایش فیلمش بال های هوس (فرشتگان بر فراز برلین) ساخته 1987 پولی دریافت نکرد بلکه در پیامی ویدویی از مردم خواست در صورت امکان به این پروژه یاری اقتصادی نمایند. پروژه ویندوفلیکس، برای حمایت از سینماهای مستقل پایتخت آلمان که مدت ها است تعطیلند، یاری اقتصادی جمع آوری می نماید.

اولاف کارکهوف، مدیر پروژه ویندوفلیکس، میخواهد برنامه های حمایتی را برای یاری به نوازندگان و هنرمندانی که به خاطر شیوع کرونا آسیب دیده اند، گسترش دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 10445

به "تصاویر ، فیلم دیدن از پنجره عقبی ، نمایش خلاقانه فیلم برای همسایه ها در برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، فیلم دیدن از پنجره عقبی ، نمایش خلاقانه فیلم برای همسایه ها در برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید