روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می دهد

به گزارش مجله آزمون اول به نقل از تاس، متخصصان شرکت انرژیا اسپیس راکت روسیه تمرینات فضانوردان را برای سفری به ایستگاه فضایی بین المللی در مدت 3 ساعت شروع نموده اند.

روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می دهد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گفته یک منبع مطلع در صنعت فضایی روسیه، این پروژه بخشی از یک ماموریت سرنشین دار به ایستگاه فضایی بین المللی است که طی آن مدت زمان سفر به این آزمایشگاه فضایی نصف می گردد.

دیمیتری راگوزین مدیر سازمان فضایی روسیه به انرژیا اسپیس راکت دستور داده تا مراحل آماده سازی نخستین پرواز سرنشین دار در طرح سفر بسیار سریع به ایستگاه فضایی بین المللی را آماده کند. در این سفر کپسول حامل فضانوردان قبل از پهلو دریافت کنار آزمایشگاه فضایی فقط دو بار دور زمین مدار می زند. به همین دلیل تمرینات فضانوردان روس برای انجام چنین سفری شروع شده است.

در حال حاضر برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی، کپسول حامل فضانوردان باید 4 بار دور زمین مدار بزند که 6 ساعت طول می کشد.

پیش از این نیز سازمان فضایی روسیه طرح سفر به ایستگاه فضایی بین المللی پس از دو بار مدار زدن دور زمین را آزمایش نموده بود. در این آزمایش به طور خاص که در 23 جولای انجام شد، یک موشک سایوز2.1a همراه یک کپسول MS-15 از مقر فضایی بایکونور به فضا پرتاب شد . کپسول پس از 3 ساعت و 18 دقیقه به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. چنین مدت زمانی برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی یک رکورد به حساب می آید. راگوزین به همین دلیل ویدئویی از پرتاب این کپسول در بلاگ یوتیوب خود منتشر کرد.

این درحالی است که سازمان فضایی روسیه چندی قبل اظهار داشت در ماه اکتبر امسال میلادی احتمالا یک کپسول MS-17 همراه سه خدمه، با استفاده از طرح سفر فضایی سریع، به ایستگاه فضایی بین المللی می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 14773

به "روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید