سونی هم از سرنوشت بازی های بتسدا برای پلی اسیتشن خبر ندارد

به گزارش مجله آزمون اول، به تازگی مدیرعامل بخش سرگرمی شرکت سونی، جیم رایان (Jim Ryan) مصاحبه ای با وب سایت TASS داشته. در این مصاحبه موضوعات مختلفی مورد می شوند اما زمانی که نوبت به صحبت درباره شرایط آینده بازی های مجموعه استودیوهای بتسدا روی پلی اسیتشن شد، جیم رایان اظهار بی اطلاعی کامل کرد.

سونی هم از سرنوشت بازی های بتسدا برای پلی اسیتشن خبر ندارد

چند ماه پیش یکی از مهم ترین و بزرگترین خرید های کل تاریخ ویدیوگیم توسط شرکت مایکروسافت رخ داد. این شرکت کمپانی زنی مکس (ZeniMax) را به طور کامل و نقدا خریداری کرد. این خرید به این معنی است که شرکت مایکروسافت حالا صاحب استودیوهای بتسدا (Bethesda)، اید سافت ویر (id Software) و آرکین (Arkane) شده؛ در نتیجه این خرید بزرگ، عرضه عناوین بزرگ این استودیو ها مانند سری بازی های کتیبه بزرگان (The Elder Scrolls)، فال آوت (Fallout) و دووم (DOOM) برای کنسول سونی در هاله ای از ابهام قرار می گیرد.

جدید ترین مصاحبه جیم رایان با موضوع شروع بسیار خوب فروش کنسول پلی استیشن 5 که بر همگان آشکار است، شروع شد. هنگامی که خبرنگار وب سایت TASS از رایان راجع به جنگ کنسولی سؤال پرسید رایان اعلام نمود که به چنین چیزی اعتقاد ندارد و از نظر او حقیقتا رقابت میان سونی و مایکروسافت به پیشرفت هر دو شرکت منجر خواهد شد. سؤال بعدی که در این مصاحبه پرسیده شد حول محور نظر سونی درباره خریده شدن بتسدا توسط مایکروسافت و احتمال عرضه بازی های بتسدا روی پلی اسیتشن بود. جیم رایان به این شکل پاسخ داد:

در حال حاضر هیچ کس از آینده عرضه بازی های شرکت بتسدا روی کنسول پلی اسیتشن خبر ندارد. با توجه به استراتژی های اخیر شرکت مایکروسافت می دانیم که این شرکت هیچ مسئله ای با عرضه بازی های خود روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی ندارد اما هیچ پاسخی برای همین سؤال درباره پلی استیشن وجود ندارد. چندی پیش، از فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت راجع به امکان عرضه بازی های استودیوی بتسدا روی پلی استیشن سؤال شد و ایشان پاسخ دقیقی به آن ندادند. احتمال می دهیم خود شرکت مایکروسافت هم هنوز تصمیم قطعی درباره عرضه این بازی ها روی کنسول پلی استیشن نگرفته اند. شاید در طول زمان، تصمیمات با توجه به بازی ها گرفته شوند.

  • مایکروسافت به طور کامل مجموعه بتسدا را خرید

کنسول های نسل نهمی سونی و مایکروسافت، پلی اسیتشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس عرضه شده اند و حالا وقت آن شده که بازی های آن ها عرضه شود. شرکت سونی در حال حاضر در مقابل مایکروسافت که هیچ بازی نسل نهمی ای را برای کنسول ایکس باکس منتشر نکرده شرایط بهتری دارد. همچنین لیست بازی هایی که قرار است روی کنسول پلی استیشن 5 عرضه شوند پربارتر است. با توجه به لیست بزرگ استودیوهای خریداری شده توسط مایکروسافت، تفاوت کمی و کیفی میان لیست بازی های پلی استیشن و ایکس باکس به همین شکل نمی ماند؛ اما سؤال اینجاست که این تفاوت تا چه حدی کمتر خواهد شد.

منبع: TASS

تور سریلانکا: تور سریلانکا | تور ارزان قیمت سریلانکا، تور سریلانکا لحظه آخری، تور کلمبو بنتوتا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 19036

به "سونی هم از سرنوشت بازی های بتسدا برای پلی اسیتشن خبر ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی هم از سرنوشت بازی های بتسدا برای پلی اسیتشن خبر ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید