طالبان با نمایندگان رسمی دولت افغانستان در چین دیدار نمی کند

به گزارش مجله آزمون اول، یک عضو سابق طالبان گفت که برخلاف اظهارات مقامات دولتی، هیئت طالبان در نشست پکن با نمایندگان رسمی دولت افغانستان دیدار نخواهند کرد.

طالبان با نمایندگان رسمی دولت افغانستان در چین دیدار نمی کند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله آزمون اول، یک عضو سابق طالبان گفت که این گروه تنها در صورتی حاضر به دیدار با مقامات افغان در نشست پکن می گردد که این افراد بطور رسمی از دولت نمایندگی ننمایند و از طرف شخصی در نشست حضور داشته باشند.

مولوی عبدالشکور مطمئن رئیس کمیته ملی المپیک در حکومت طالبان گفت که دولت اعضای هیئتی که برای سفر به چین اعزام می نماید را معین ننموده اما اگر این افراد بخواهند از دولت نمایندگی نمایند هیئت طالبان با آنها بر سر یک میز نخواهد نشست.

مطمئن به آریانا نیوز گفت که هنوز معین نیست از طرف دولت چه کسانی به پکن می روند اما هیئت طالبان 12 نفره است و رهبری آن را نیز ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر طالبان بر عهده خواهد داشت.

این در حالی است که وحید عمر رئیس اداره ارتباطات عمومی و راهبردی ریاست جمهوری از ایجاد یک هیئت فراگیر برای حضور در نشست بین الافغانی پکن خبر داده و می افزاید که این هیئت با موضوع و به نمایندگی از دولت در این نشست حضور خواهد یافت.

طالبان تاکنون از دیدار با مقامات افغان خودداری نموده و همیشه تاکید داشته که تنها در صورتی با مقامات افغان دیدار می نماید که از صندلی شخصی و نه دولتی در این نشست ها حضور یابند.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در رابطه به این نشست تصریح نموده بود که افراد بطور شخصی در این نشست حضور می یابند تا نظرات و دیدگاه های شخصی خود را در رابطه با روند صلح بیان نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 3130

به "طالبان با نمایندگان رسمی دولت افغانستان در چین دیدار نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان با نمایندگان رسمی دولت افغانستان در چین دیدار نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید