مرادی: درها را باز و چراغ ها را روشن گذاشتیم؛ مرادی و رستمی خودشان در اردو شرکت نکردند

به گزارش مجله آزمون اول، رئیس فدراسیون وزنه برداری تأکید کرد، کیانوش رستمی و سهراب مرادی با تصمیم شخصی خود در اردوی تیم ملی حاضر نشده اند.

مرادی: درها را باز و چراغ ها را روشن گذاشتیم؛ مرادی و رستمی خودشان در اردو شرکت نکردند

به گزارش خبرنگاران، علی مرادی که میهمان برنامه ورزش و مردم بود درباره عدم استفاده از پست های بین المللی در وزنه برداری گفت: چند سالی است با کم لطفی که صورت گرفت، برای پست بین المللی معرفی نشدم و پست دبیرکلی کنفدراسیون آسیا از ما گرفته شد. این اتفاق از بازی های آسیایی قبلی رقم خورد.

وی درباره سهمیه های کسب شده برای المپیک 2020 توکیو گفت: وقتی چهار پنج سال قبل دوباره به فدراسیون برگشتم، سهمیه هر کشور چهار سهمیه بود و ما به دلایلی که تعداد آمار دوپینگی ها زیاد بود، فقط دو سهمیه کسب کردیم. پس از آن مسئولان ارشد ورزش دنیا آمدند و در ملاقات با مسئولان ورزش کشورمان نام شد که سهمیه های وزنه برداری ایران به چهار نفر ارتقا پیدا کند، اما این صحبت ها نتیجه ای نداشت. در این میان کسی نپرسید که چرا سهمیه های ایران از چهار نفر به دو نفر کاهش یافت. در واقع کسی پیگیر این مسئله نبود و به نوعی جریان کی بود کی بود، من نبودم بود. ضمن اینکه این موضوع کاهش سهمیه ها به علت دوپینگ باعث شد تا بعضی کشورها در المپیک حضور نداشته باشند و یا حضورشان منفعلانه باشد.

مرادی با بیان اینکه اگر مدیریت خوبی در دنیا پیرامون وزنه برداری صورت نگیرد، احتمال حذف این رشته از المپیک وجود دارد، توضیح داد: پرونده المپیک های قبلی بسته و تصمیمات لازم هم اتحاذ شده است. حالا باید نگاه مان به مسابقات پیش رو باشد، از جمله مسابقات دنیای ازبکستان که سه ماه دیگر برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری توضیح داد: پیش بینی ام این است که در بازی های آسیایی 2022 چین هر کشوری می تواند در هفت وزن شرکت کند. برای المپیک 2024 پاریس هم پیش بینی ام این است که اوزان کمی تغییر می نماید و هر کشوری می تواند در پنج وزن شرکت کند.

مرادی در پاسخ به این سؤال که چقدر خوش بین هستید که به صندلی قبلی بازگردیم؟، گفت: در سیدنی که دو طلا گرفتیم، حتی محل تمرینی مناسب نداشتیم. الان وسایلی که داریم، برای 20 سال پیش است و نتوانسته ایم به علت تحریم وسایل نو را وارد کنیم، ولی از نظر نیروی انسانی، منابع خیلی خوبی داریم. ما بخش بانوان را احیا کردیم و یکی از بانوان ایرانی در رده سوم دنیا ایستاد. بعلاوه چند هفته دیگر مسابقات دنیای نوجوانان را داریم که چند نفر دختر زیر 17 سال را اعزام می کنیم.

وی درباره عدم حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی در المپیک و حاشیه هایی که به وجود آمد، گفت: ما بحث انتخابی المپیک را داشتیم. دو ماه زودتر از المپیک؛ مراحل امتیازگیری در انتخابی المپیک تغییر کرد و بسیاری از قهرمانان دنیا از جمله مرادی آسیب دیدند. متأسفانه کمیته بین المللی المپیک هم این تغییر انجام شده از سوی فدراسیون دنیای وزنه برداری را پذیرفت.

مرادی در این باره ادامه داد: یکسری از دوستان در ردیف انتخاب شدن برای المپیک آمدند و شرایط را سنجیدیم. سهراب در مسابقات دنیای ترکمنستان امتیاز خوبی گرفت، اما بعد از آن آسیب دیدگی جدی داشت. ما در شرایط سختی جلو رفتیم. سهراب امتیازات لازم را به دست نیاورد. در ادامه و با توجه به محرومیت ها در کلمبیا و بعد از اینکه هاشمی را معرفی کردیم، موضوع سهراب مرادی پیش آمد. ما کوشش کردیم که راه برای سهراب باز گردد. ژاپن به نام میزبان المپیک در دسته ای که مرادی حضور داشت، یک نفر را معرفی کرد و اگر ما سهراب را معرفی نموده بودیم، عملاً سهمیه علی هاشمی هم می سوخت.

رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره شرایط کیانوش رستمی هم گفت: ما کیانوش را به همه رویدادها فرستادیم و آن نتایجی را که باید می گرفت، نتوانست کسب کند. رستمی خودش باید معرفی می کرد که به سوئیس برود یا نه که براساس تصمیمی که گرفت، اظهار داشت به ایتالیا می رود، ولی میزبان نپذیرفت. پس از آن هم فدراسیون دنیای نامه زد و کتباً گفت که کیانوش نمی تواند در گزینشی سوئیس شرکت کند، اما در بخش آزاد می تواند وزنه بزند.

مرادی درباره معرفی فهرست نو ملی پوشان و غیبت رستمی و مرادی خاطر نشان کرد: بیست نفر را معرفی و به فدراسیون دنیای برای مسابقات دنیای اظهار داشتیم و گفتیم که قبل از سرانجام ددلاین مقدماتی، اسامی معرفی می گردد. ما درها را باز و چراغ ها را روشن گذاشتیم، اما کیانوش و سهراب خودشان در اردو شرکت نکردند. سهراب مرادی هیچ اطلاعی هم به ما نداده است. به هر حال برای مسابقات دنیای با امیدها می رویم، ولی دوستان باید رعایت یکسری مسائل اردویی را داشته باشند تا به حاشیه نروند. ما در را برای بازی های آسیایی نمی بندیم و آنها می توانند بیایند.

وی راجع به شرایط پریسا دنیافکریان که نتوانست در المپیک حضور پیدا کند، اظهار داشت: شرایط برای دنیافکریان هم مانند سهراب مرادی بود. ما نام دنیافکریان را داده بودیم و البته فکرش را نمی کردیم که نماینده کشور ساموآ ناگهان کنار برود و جا برای نماینده ایران باز گردد. به هر حال کمیسیون پزشکی گفت که کتف این ورزشکار مشکل دارد و نمی تواند در المپیک شرکت کند.

مرادی در سرانجام درباره پاداش فدراسیون به علی داودی پس از کسب مدال نقره المپیک گفت: فدراسیون 110 میلیون تومان پاداش داد که پس از آن وزیر وقت ورزش اظهار داشت 200 میلیون بدهیم. داودی اعتراض داشت که چرا به کشتی گیر نقره ای 10 هزار یورو داده شده است و به او که همان مدال را گرفته، پنج هزار یورو داده اند.

یزد بلاگ: یزد بلاگ | جذابیت های تاریخی و اقلیم شهر جهانی یزد

انوار بلاگ: انوار بلاگ | انجمن و وبلاگ های انوار

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 28562

به "مرادی: درها را باز و چراغ ها را روشن گذاشتیم؛ مرادی و رستمی خودشان در اردو شرکت نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرادی: درها را باز و چراغ ها را روشن گذاشتیم؛ مرادی و رستمی خودشان در اردو شرکت نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید