موگرینی: برنامه ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم

به گزارش مجله آزمون اول، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه این اتحادیه در موضوعات زیادی با چین همکاری دارد گفت که اتحادیه اروپا برنامه ای برای ممنوعیت هوآوی در این اتحادیه ندارد.

موگرینی: برنامه ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آزمون اول، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که این اتحادیه در حال حاضر برنامه ای برای ممنوع کردن هوآوی چین ندارد.

وی که در حاشیه نشست امنیتی آسیا در سنگاپور در جمع مجله آزمون اول صحبت می کرد با پیچیده خواندن روابط اتحادیه اروپا با چین اضافه نمود که اتحادیه اروپا در موضوعات زیادی با چین نظیر تغییرات آب و هوایی و توافق هسته ای ایران همکاری دارد.

دولت آمریکا اخیرا فشارهای زیادی به شرکت هوآوی وارد آورده و مدعی است که این شرکت از تجهیزات خود برای جاسوسی به نفع دولت چین استفاده می نماید. همچنین وزارت دادگستری آمریکا این شرکت را به سرقت اسرار تجاری ونقض تحریم های ایران متهم نموده است.

به همین دلیل، چند ماه پیش مدیر مالی شرکت هوآوی به درخواست آمریکا در کانادا بازداشت شد و قرار است به این کشور استرداد گردد. این در حالی است که جنگ مالی میان چین و آمریکا به مرحله حساسی رسیده است.

بعضی تحلیلگران می گویند ادعاهای مقامات غربی درباره شرکت هوآوی برای ضربه زدن به وجهه این شرکت است که بازار بسیاری از شرکتهای غربی را در زمینه الکترونیک و ارتباطات از آن خود نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 1474

به "موگرینی: برنامه ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: برنامه ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید