چین گشتهای هوایی به منطقه دفاعی جدید اعزام کرد

خبرنگاران: خبرگزاری شینهوای چین از اعزام چندین فروند هواپیمای جنگنده این کشور به منطقه دفاعی هوایی جدید بر فراز دریای شرق چین اطلاع داد که این مسئله تهدیدی آشکار برای هواپیماهای کشورهای دیگر خواهد بود.

چین گشتهای هوایی به منطقه دفاعی جدید اعزام کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ اقدام چین در اعزام هواپیماهای جنگنده گشتی به منطقه دفاعی جدید بر فراز دریای شرق چین در حالی است که هواپیماهای نظامی کره جنوبی و ژاپن روز گذشته بدون توجه به درخواست چین بر فراز این منطقه پرواز نموده اند. پیش از این نیز دو فروند هواپیمای بمب افکن بی 52 آمریکا بدون توجه به قوانین جدید چین در این منطقه به پرواز درآمدند.

بر اساس این گزارش وزارت دفاع چین هفته گذشته با ایجاد منطقه دفاعی جدید بر فراز دریای شرق چین از کلیه هواپیماهای عبوری خواسته است تا هویت کامل و برنامه پروازی خود را به مقام های این کشور اعلام نمایند. این اقدام چین با محکومیت شدید از سوی آمریکا و ژاپن روبه رو شده است. سخنگوی نیروی هوایی چین تأکید کرد، اعزام گشتی های هوایی اقدامی دفاعی و مطابق با قوانین بین المللی است.

وی توضیح داد، نیروی هوایی چین در حالت آماده باش کامل قرار گرفته است و برای دفع هرگونه تهدید و دفاع از امنیت حریم هوایی این کشور هرگونه اقدامی را انجام خواهد داد. تنش در روابط چین و ژاپن طی ماههای اخیر بر سر مالکیت جزایر واقع در دریای شرق چین به شدت بالا گرفته است.

این در شرایطی است که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا میخواهد طی هفته آینده به چین، ژاپن و کره جنوبی سفر کند. مهمترین هدف از انجام این سفر کوشش آمریکا برای کاهش تنش در روابط چین و ژاپن اعلام شده است. در حالی که وزارت دفاع چین اعلام نموده است که پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز دریای شرق چین را زیر نظر داشته ولی سخنگوی پنتاگون گفت، هواپیماهای آمریکایی زیر نظر هواپیماهای چینی نبوده اند و هیچ تماسی از سوی هواپیماهای چینی گرفته نشده است.

دولت آمریکا همچنین به شرکت های هواپیمایی خود توصیه نموده است که در زمان پرواز بر فراز دریای شرق چین تدابیر امنیتی ویژه ای را اتخاذ نمایند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت، جو بایدن در سفر به پکن مسئله ایجاد منطقه دفاعی هوایی را با مقام های چینی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 22 مهر 1398 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2740

به "چین گشتهای هوایی به منطقه دفاعی جدید اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین گشتهای هوایی به منطقه دفاعی جدید اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید