کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد؛ علت: نقض تحریم های ایران ، واکنش هوآوی: غیرقانونی است

به گزارش مجله آزمون اول، کانادا مدیر ارشد اقتصادی شرکت فناوری هوآوی را به بهانه نقض تحریم های ایران برای استرداد به آمریکا دستگیر کرد.

کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد؛ علت: نقض تحریم های ایران ، واکنش هوآوی: غیرقانونی است

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مدیر ارشد اقتصادی شرکت فناوری هوآوی به درخواست مقام های آمریکایی در ونکوور کانادا دستگیر شده و به اتهام نقض تحریم های ایران با استرداد به آمریکا روبرو است.

به گفته مقام های کانادایی، مِنگ وانژو که عضو هیات مدیره هوآوی و دختر رِن ژنگفی بنیانگذار این شرکت نیز هست، روز شنبه دستگیر شده است و دادگاه او روز آدینه برگزار می گردد.

مقام های آمریکایی دست کم از سال 2016 به این سو در حال تحقیق درباره فعالیت های شرکت چینی هوآوی بوده اند؛ آمریکایی ها این شرکت را متهم به نقض تحریم های واشنگتن با انتقال محصولات فناوری آمریکایی به ایران و بعضی دیگر کشور ها می نمایند.

چین بازداشت مدیر هواوی در کانادا را غیرقانونی خواند

شرکت هواوی چین بازداشت یکی از مدیران ارشد این شرکت در کانادا به درخواست آمریکا، به دلیل آنچه نقض تحریم های واشنگتن علیه ایران عنوان شده است را غیرقانونی خاطرنشان کرد و اضافه کرد: این مدیر هواوی هیچ اشتباه و تخلفی مرتکب نشده است.

کانادا خانم وانژو منگ از اعضای هیات رئیسه هوآوی و دختر بنیانگذار این شرکت را دو روز پیش به بهانه اتهام در خصوص نقض تحریم های آمریکا علیه ایران به درخواست واشنگتن بازداشت کرد.

منابع کانادایی می گویند خانم وانژو که از سوی آمریکا تحت پیگرد قرار گرفته بود در شهر ونکوور در غرب کانادا و به درخواست آمریکا بازداشت شده و قرار است به آمریکا منتقل گردد.

خرداد دو سال پیش بود که مقام های قضایی در نیویورک شرکت هوآوی را به نقض تحریم های آمریکا متهم کردند آنها گفتند این شرکت محصولات آمریکایی را به ایران و سایر کشورها منتقل نموده است.

این موضوع چند ماه پیش، با پیگیری های دیپلماتیک چین و پرداخت چهار میلیارد دلار جریمه توسط شرکت هوایی در نهایت حل شد اما دستگیری این مدیر ارشد هواوی، این موضوع را بار دیگر در آستانه تنش های تجاری آمریکا و چین برجسته نموده است.

شرکت فناوری هواوی امروز پنجشنبه در پکن با صدور بیانیه ای هرگونه تخلف توسط این مدیرش را رد و خاطرنشان کرد اطلاعات اندکی در خصوص بازداشت خانم وانژو در دست دارد.

در بیانیه شرکت فناوری هوایی آمده است: این شرکت منطبق با قوانین و مقررات بین المللی از جمله قوانین و مقررات صادرات، رعایت تحریم ها و کنترل صادرات سازمان ملل متحد، ایالات متحده و اتحادیه اروپا فعالیت می نماید.

این شرکت اظهار امیدواری نموده است سیستم های قضایی کانادا و آمریکا در نهایت به یک نتیجه گیری درست برسند.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 3094

به "کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد؛ علت: نقض تحریم های ایران ، واکنش هوآوی: غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به درخواست آمریکا، مدیر اقتصادی هوآوی را دستگیر کرد؛ علت: نقض تحریم های ایران ، واکنش هوآوی: غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید