ساز و کارهای برندشدن منسوجات روستاییان

به گزارش مجله آزمون اول، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه الزهرا انسیه زاهدی، دبیر اجرایی هفته نوآوری در صنعت مد و پوشاک در آستانه برگزاری همایش بین المللی طراحی و فراوری منسوجات و پوشاک با رویکرد توسعه پایدار اظهار کرد: دانشگاه الزهرا از سال های گذشته علاوه بر همکاری با بخش علمی و دانشگاهی کارگروه مد و لباس، مسئولیت کمیسیون آموزش و فرهنگ این کارگروه را بر عهده گرفته و سال جاری نیز بر همین اساس برنامه هایی را در دستور کار قرار داده است.

ساز و کارهای برندشدن منسوجات روستاییان

او اضافه نمود: دانشگاه الزهرا در همین راستا طرح خوشه های فناوری و صنایع دستی را در نظر گرفته و به دلیل اجرایی شدن خوشه ها باید صنایع پوشاک، منسوجات و دانشگاه با یکدیگر در ارتباط نزدیکی باشند.

دبیر بخش علمی دانشگاهی بنیاد ساماندهی مد و لباس کشور ادامه داد: امروزه بسیاری از دستگاه ها و وزارتخانه های کشور همچنین معاونت ریاست جمهوری به دنبال تشویق مردم در روستاها به ویژه زنان هستند که کارآفرینی و توانمندسازی آنها را مد نظر قرار دهند و فراوریات قابل توجهی از صنایع دستی آنها را به بازار عرضه نمایند بدون اینکه نیاز به مهاجرت این افراد به شهرهای بزرگ باشد.

او گفت: به دلیل اینکه بسیاری از این افراد دسترسی به بازار ندارند همچنین رقابت با صنایع نیز وجود ندارد فراوریات روی دست روستاییان می ماند ولی خوشه ها می تواند صفر تا صد کار را برعهده گرفته و اقداماتی نظیر آموزش، توانمندسازی، آشنایی با رویکردهای نوین و اقدامات تسهیل گرایانه برای روستاییان مانند مسائل و حمایت های مالی و حقوقی را انجام دهند.

دبیر اجرایی هفته نوآوری در صنعت مد و پوشاک اضافه نمود: همچنین خوشه ها می توانند ثبت مالکیت فکری، ثبت طرح، برند و فراهم کردن بازار همراه این افراد باشند حتی به همت خوشه ها روستاییان می توانند محصولات خود را به مرحله صادرات نیز برساند.

زاهدی اظهار داشت: در همین راستا در حال حاضر 200 کارآفرین موفق، برند آنها تجاری شده که شناسایی شدند و فراوریات آنها در این نمایشگاه عرضه خواهد شد و وزارت ارشاد نیز قول داده که به کارآفرینان موفق در این زمینه جایزه اهدا کند.

او ادامه داد: خوشه ها شرکت های مادر و تشکیلات هلدینگی هستند که از این افراد در مسیر فراوری حمایت می نمایند بدون این که نیاز به مکان بزرگ برای فراوریات خود یا دغدغه بازار فروش داشته باشند.

زاهدی گفت: همایش بین المللی طراحی و فراوری منسوجات و پوشاک با رویکرد توسعه پایدار، سوم دی ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا برگزار می گردد که طراحی و فراوری منسوجات و پوشاک، اقتصاد و نوآوری در صنعت پوشاک، جامعه فرهنگ و سبک زندگی از محورهای اصلی این همایش است.

عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا اظهار کرد: نشست های علمی تخصصی، کارگاه های آموزشی و رویدادهای کارآفرینانه مد لباس از برنامه های جانبی این کنگره است که یکم تا ششم دی ماه برگزار می گردد.

pariblog.ir: پری بلاگ | در دنیایی از وبلاگ ها و وبسایتهای خبری و علمی چرخی بزنید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 404

به "ساز و کارهای برندشدن منسوجات روستاییان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساز و کارهای برندشدن منسوجات روستاییان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید