اخبار صنعت

متزلزل شدن اعتباراروپا، فرصت برای دریافت بسته پیشنهادی قوی برجام

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در تبادل نظر با خبرنگاران پیرامون اهمیت برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است آخر هفته در وین تشکیل گردد، اظهارداشت: در مورد این موضوع باید بگویم که سفر آقای روحانی به دو کشور اروپایی سوئیس و اتریش می تواند...

26 آبان 1398

رقابت هندبال جوانان باشگاه های کشور در قزوین شروع شد

به گزارش خبرنگاران، مسابقات هندبال جوانان باشگاههای کشورجام سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی عصر پنجشنبه در مراسمی با حضور علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال کشور، غلامعلی اکبرآبادی سرمربی تیم ملی نوجوانان هندبال، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس...

24 آبان 1398

صادرات زیردریایی گاز ایران به عمان روی میز مذاکره، احتمال آغاز صادرات از 2020

توافقات اولیه برای شروع صادرات گاز ایران به عمان مبنی بر شروع صادرات زیردریایی گاز به این کشور در سال 2020 است که باید دید آیا این تاریخ باز هم با تأخیر روبرو می گردد یا دو طرف نسبت به انجام توافقات فی مابین جدی هستند.

23 آبان 1398

حجم مبادلات ایران و عمان به 5 میلیارد دلار می رسد

سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی و بین الملل استانداری هرمزگان با بیان اینکه حجم مبادلات کنونی سالیانه ایران با عمان 870میلیون دلار است گفت: پیش بینی شده این رقم در 5 سال آینده به 5 میلیارد دلار افزایش یابد.

23 آبان 1398

اراک، صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی 80 درصد رشد داشت

سفیر جمهوری اندونزی در ایران گفت: محصولات صادره از ایران به اندونزی بیشتر در حوزه فرآورده های پتروشیمی، نفت و گاز بوده و در حوزه محصولات غیرنفتی هم افزایش 80 درصدی صادرات را سال گذشته داشته است.

22 آبان 1398

دردسرهای یک وجب جا

عارف چراغی طرح مسکن اجتماعی از ابتدای دولت دکترروحانی به عنوان یکی از طرح های جایگزین طرح مسکن مهر و طرح سامان دهی مسکن نیازمندان عنوان شد که البته هیچ گاه کلنگ اجرا به خود ندید.

21 آبان 1398

افتتاح بزرگترین شعبه استارباکس در چین

به زودی شرکت مشهور استارباکس شعبه ای به مساحت ده هزار متر مربع در شانگهای چین افتتاح خواهد نمود. این اولین فروشگاه از نوع رزرو رستری (Reserve Roastery) است که در جایی خارج از خاک ایالات متحده آمریکا افتتاح می گردد.

20 آبان 1398

مجوز چین برای تحریم 3،6 میلیارد دلاری امریکا

در میدان جنگ تجاری چین - امریکا اکنون یک برگ برنده قوی در دست چین است؛ سازمان تجارت جهانی برای اعمال تحریم های جبرانی علیه امریکا چراغ سبز نشان داد و با حدود نیمی از مبلغ درخواستی دولت پکن برای تحریم امریکا معادل سالانه 3.6 میلیارد دلار موافقت کرد.

20 آبان 1398

اساتید علاوه بر درآمد دانشگاهی از صنعت نیز حقوق دریافت خواهند کرد

معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو گفت: پیش بینی کرده ایم افرادی که در صنعت حضور پیدا می کنند علاوه بر حقوق دانشگاهی خود از صنعت نیز حقوق بگیرند.

16 آبان 1398

خط و نشان کوالکام در قبال رگولاتوری برای تحریم بازار چین جدی شد

خبرنگاران: درگیری های رگولاتوری چین با شرکت فراوری کننده تراشه های پردازشی کوالکام وارد دور تازه ای شد که به دنبال آن کوالکام با واکنشی هوشیارانه، رگولاتوری را عملا تهدید کرد.

15 آبان 1398

تکمیل مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان رضوی واگذار شد

مدیر عامل شرکت آب منطقه جنوبی با بیان اینکه برداشت آب از چاه های غیر مجاز استان کمتر از 10 میلیون متر مکعب است، گفت: تکمیل مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان رضوی واگذار شد .

15 آبان 1398

مودی: هند و عربستان با خطرات مشترکی از سوی همسایگان خود روبرو هستند

نخست وزیر هند در مصاحبه با عرب نیوز بیان کرد: هند و عربستان سعودی با خطرات مشترکی از سوی همسایگان خود روبرو هستند.

12 آبان 1398

10 شهر چین وضعیت هشدار قرمز آلودگی هوا اعلام می نمایند

رسانه های دولتی چین روز پنجشنبه 24 دسامبر (3 دی) گزارش کردند پس ازآنکه دست کم 10 شهر چین وضعیت هشدار قرمز برای مه دود اعلام کردند، به بیش از 100 میلیون نفر در این کشور توصیه شده است که در خانه بمانند.

12 آبان 1398

علت افزایش ورود عمانی ها به ایران چیست؟

براساس آخرین آمارهای بدست آمده و سخنان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رشد گردشگران ورودی از عمان به ایران مشاهده می گردد که نشان از علاقه عمانی ها به فرهنگ و تاریخ ایران دارد.

8 آبان 1398

واکنش وزیر بهداشت اندونزی به پرونده الکترونیک سلامت

به گزارش خبرنگاران، دکتر نیلا فرید ملوک وزیر بهداشت اندونزی در دیدار با سعید نمکی وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، گفت: سلامت یکی از اولویت های رییس جمهور اندونزی است و دولت علاوه بر تمرکز در توسعه زیرساخت ها، به سلامت جامعه نیز توجه جدی دارد.

6 آبان 1398

رشد 362 درصدی گردشگران ورودی از عمان به ایران

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رشد 362 درصدی گردشگران ورودی از عمان به ایران اطلاع داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال حدود 49 هزار گردشگر ورودی از عمان به ثبت رسیده است.

6 آبان 1398

سفیر ارمنستان: همکاری دانشگاه های ایران و ارمنستان باید افزایش یابد

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران با اشاره به پتانسیل های علمی و آموزشی دانشگاه های کشور ایران گفت: دانشگاه های دو کشور می توانند در زمینه های مختلف علمی و صنعتی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

4 آبان 1398

خواسته ایرانیان مقیم کانادا از دولت ترودو

رئیس موسسه صلح و دیپلماسی در تورنتو، در تشریح ارزیابی خود از انتخابات پارلمانی اخیر کانادا گفت حداقل خواست جامعه ایرانی مقیم کانادا از دولت جدید جاستین ترودو، برقراری خدمات کنسولی بین اوتاوا و تهران است.

4 آبان 1398

رویترز: دولت آمریکا یاری های اطلاعاتی به ریاض را افزایش می دهد

منابع آگاه از تصمیم واشنگتن در زمینه افزایش یاری های اطلاعاتی به عربستان سعودی بعد از حمله به مهمترین تاسیسات نفتی این کشور خبر دادند.

30 مهر 1398

اندونزی خواهان افزایش صادرات کالا به ایران شد

وزیر صنعت اندونزی گفت، کشورش ممکن است ارزش صادرات محصولات صنعتی خود به ایران را افزایش بدهد.

29 مهر 1398
تعداد: (75)