چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟

به گزارش مجله آزمون اول، اکونومیست، نشریه انگلیسی با طرح این پرسش که چرا این همه کاوشگر در مریخ در گشت و گذارند؟، نوشته است: نخست آنکه بشر در جست وجوی یافتن نشانه ای از موجودات فرازمینی یا حیات است و دیگر آن که می تواند مکان امنی برای اسکان بشر در آینده باشد و جدا از همه اینها، نمایشی است برای کشور هایی که به ابرفناوریشان می نازند.

چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو که هر روز با مرور تیتر ها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید، مطلب بالا را عنوان نموده است.

به گزارش ایسنا، بعضی اخبار امروز (چهارم اسفند ماه) روزنامه های جهان به توضیح زیر است:

- یو اس ای تودی نوشته است: تگزاس در آمریکا همچنان یخ بسته است. میلیون ها تن در تگزاس بدون آب مانده اند. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، این موضوع را عظیم ترین فاجعه خوانده است. جدای از آن جو بایدن به متحدان آمریکا می گوید: مطمئن باشید میراث ترامپ و مشی او را به هم خواهم ریخت.

- اکونومیست، نشریه انگلیسی در نگاهی به مریخ نوشته است: چرا این همه کاوشگر در مریخ در گشت و گذارند؟ نخست آنکه بشر در جست وجوی یافتن نشانه ای موجودات فرازمینی یا حیات است و دیگر آن که می تواند مکان امنی برای اسکان بشر در آینده باشد؛ و جدا از همه اینها، نمایشی است برای کشور هایی که به ابرفناوریشان می نازند. نسل تازه کاوشگر ممکن است خیلی زود از وجود یا عدم وجود حیات بر مریخ بگوید.

- اکونومیست در نگاهی دیگر با عنوان ماموریت آفریقایی مکرون، از فرانسه نوشته است: رئیس جمهوری فرانسه می خواهد از جنگ برای همواره آن چه در ساحل آفریقا رخ می دهد کناره بگیرد.

- ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا سخت ترین کار را آغاز کرد و آن حضور در سیاست اروپا است. او از سوی هموطنانش کمتر پشتیبانی خواهد شد. دست کم برای آغاز حکومتش چنین خواهند کرد. او شصت و هشتمین دولت ایتالیا را در طول 75 سال تشکیل داد. اما آن چه آشکار است بازار ها در برابر او به احترام، تعظیم خواهند کرد، چراکه حضور او به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا این را نشان داده است.

- ال موندو، روزنامه اسپانیایی نوشته است: جدایی طلبان کاتالونیا در انتخاب مجلس، پیروزی تازه ای به دست آوردند. توفیقی برای جدایی طلبان از اسپانیا، اما سیاستمداران می گویند این پیروزی شنماینده با خطر هایی در راه شنماینده است.

از حاشیه خبرها:

یک پژوهش علمی آنچنان که در بخش دانش روزنامه گاردین آمده، می گوید: پازل های تصویری قدرت تمرکز آدمی را افزایش داده و حافظه او را تقویت می نمایند. این پژوهش می گوید که کنار هم چیدن پازل ها در یک قاب چنین قدرتی به آدمی می دهد. این پژوهش می گوید پازل های تصویری قادر به از بین بردن اضطراب و دل نگرانی هم می شوند. این در حالی است که بسیاری تصور می نمایند، پازل سازی به گونه ای وقت تلف کردن است. این پژوهش می گوید بچه هایی که با چیدن تکه های پازل سرگرم می شوند، هوشمندتر از دیگر بچه ها، رشد می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 22303

به "چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مریخ اینقدر مهم شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید